Доступність посилання

ТОП новини

Сьогодні Європарламент має закликати Єврокомісію розпочати переговори щодо Угоди про асоціацію з Україною.


Наталія Вікуліна Брюссель, 5 квітня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Сьогодні у Страсбурзі Європарламент має ухвалити резолюцію щодо виборів в Україні. Депутати мають закликати Єврокомісію розпочати переговори щодо Угоди про асоціацію з Україною.

Європарламент уважає вибори в Україні демократичними і відобразить це в резолюції, яка має бути ухваленою сьогодні в Страсбурзі. За проектом резолюції, євродепутати закликають Єврокомісію відкрити переговори з Києвом щодо Угоди про асоціацію – такий документ оглядачі вважають кроком наближення до Євросоюзу.

Із заявами в сесійному залі Європарламенту також виступить Комісар ЄС із зовнішніх відносин і політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер та представник Ради Євросоюзу.

Європарламент має заявити в резолюції, що Україна провела вибори за міжнародними стандартами. Говорить глава Комітету парламентської співпраці Євросоюзу-Україна, керівник делегації спостерігачів Європарламенту на українських виборах Марек Сівец:

“З політичної точки зору вибори стали найліпшим сертифікатом того, що може отримати країна, що може отримати функціонуюча демократія”.

Водночас депутати мають закликати українські власті виправити помічені під час виборів недоліки і не допустити їхньої появи на виборах майбутніх. Європарламентарі порадять всім депутатам новообраної Верховної Ради та членам нового уряду України продовжувати демократичний процес і зміцнювати політичні, соціальні й економічні реформи. Звертаються члени Європарламенту і до Єврокомісії і Ради ЄС – із закликом реагувати на зростаючі сподівання українського народу бути ближчим до Євросоюзу.

Євродепутати вважають, що Брюссель має збільшувати підтримку демократичного розвитку України, особливо щодо верховенства права та соціальних і економічних реформ. На переконання парламентаріїв, країни-члени Євросоюзу також можуть запропонувати Україні конкретні проекти, які б підтримували демократизацію і реформи в країні. На сесії в Страсбурзі депутати також мають закликати сусідів України цілком поважати демократичний вибір українського народу і утриматися від будь-якого тиску, аби змінити демократичний розвиток країни.

Йдеться в резолюції і про полегшення візового режиму, який, на думку європарламентаріїв, слід у майбутньому скасувати. Але до цього мають залишитися безплатними візи для українців у сім нових країн ЄС, уважають члени Європарламенту.

Найгучніше серед європейських інституцій звучить ідея надати Україні перспективу вступу до Євросоюзу. В середині січня Європарламент схвалив звіт з європейської політики сусідства, де вітає мирну Помаранчеву революцію і демократичні зміни в Україні, а також визнає європейські прагнення Києва та готовність країни впроваджувати заявлені реформи. Вибори 26 березня євродепутати назвали вільними і справедливими. За словами глави Комітету парламентської співпраці Євросоюз-Україна Марека Сівеца, вибори стали найкращим сертифікатом, який може отримати демократія. Водночас Єврокомісія та європейські лідери не налаштовані обіцяти Києву перспективу членства в Євросоюзі. Німеччина хоче провести через Єврокомісію дослідження, яке має визначити, де географічно розташовані кордони Європи. Канцлер Австрії Вольфганг Шюссель заявив, що Європа не може розширюватися безмежно, а Ніколя Саркозі, потенційний кандидат у президенти Франції, заявив, що Євросоюзу слід визначится із своїми кордонами. Деякі європейські лідери вважають, що Брюсселю не слід надавати членство в Євросоюзі для України і Туреччини, а замість цього запропонувати їм привілейоване партнерство. Тож політичний клімат у Європі нині несприятливий для вступу Києва до Євросоюзу чи принаймні для надання таких перспектив.

У резолюцію по Україні британський європарламентарій Чарльз Таннок має запропонувати поправку щодо візового режиму. За його словами, він боротиметься за полегшення візового режиму. Серед іншого йдеться про ідею запровадити платню за візи до Польщі, Угорщини й Чехії для українських громадян:

“Нові країни, наприклад Польща, мають безплатні візи, а старі країни ЄС беруть за візи по 35 євро. Тож якщо мати єдину систему, це становитиме 20 євро навіть для тих, хто хоче відвідати Польщі, а це неприпустимо. Тож якщо моя поправка пройде через Європарламент і з нею погодиться Єврокомісія, тоді двосторонні угоди Польщі, Чехії і Угорщини мають лишатися доти, доки ці країни не увійдуть у Шенген”,- сказав Таннок минулого тижня.
XS
SM
MD
LG