Доступність посилання

ТОП новини

“Звуки Життя”: Година за дві...


Київ, 6 квітня 2006 року. Радянський спосіб отримувати на роботі зарплатню у вигляді конкретної місячної суми міцно прижився в Україні. Водночас, все більше людей, через сімейні обставини або умови роботодавця, схиляються до погодинної оплати. За законом в Україні, мінімальна заробітна плата має бути не нижчою за прожитковий мінімум. Якщо ж людина працює неповний день - то її зарплатня - залежить суто від її домовленості із роботодавцем - а це, в свою чергу, теоретично, велике поле для порушення прав працівника. Так міркують урядовці, які невдовзі можуть запропонувати парламентові закон. Він встановлює конкретну суму за погодинну роботу. Чи потрібно це українцям - досліджують Звуки життя – “година за дві” . З вами Віола Бурда.

Мінімальна погодинна оплата праці запрацює ще нескоро - відразу попереджають у міністерстві праці та соціальної політики - там цей закон тільки розробляють. Міністерство пропонує ввести мінімальний тариф за погодинну роботу з початку наступного року - якщо за таку пропозицію проголосує парламент. Закон не зобов’язуватиме усіх роботодавців платити своїм працівникам погодинно. Цей документ має захистити тих людей, які працюють неповний робочий день - пояснює Олександр Товстенько, представник Мінпраці....

Аудіозапис програми. Перший випуск:

Працювати українці вміють, а працювати погодинно - і поготів. Зокрема, така форма оплати, яку, зазвичай, обирає сам роботодавець, застосовується у закладах швидкого харчування, при оплаті роботи вантажників, нянь та іншого персоналу. І всі ці категорії отримують грошей більше, аніж дві гривні за годину. Так само відбувається і в одному дуже популярному фаст-фуді, де зранку поснідала Леся Штогрин.

Аудіозапис програми. Другий випуск:

Погодинна оплата праці може зекономити державним підприємствам чимало грошей - підрахував вболівальник такої системи депутат Валерій Асадчев. Вона буде вигідною, наприклад, комунальникам під час щозимового стихійного лиха - заметів. Тримати штат людей і щомісяця платити за теоретичне прибирання снігу влітку - це марнотратство. А от якщо найняти людей під час снігопаду і платити їм погодинно - і сніг буде прибраний вчасно, і люди матимуть підробіток - переконаний Валерій Асадчев

Аудіозапис програми. Третій випуск:

Кава на роботі або тривалі перекури - все це аж ніяк не стосується Вадима, який дуже цінує свій час. Колись він працював, отримуючи ставку, але з появою дитини обставини змінилися... Якщо вірити психологам, погодинна оплата праці більше задовольнить енергійних та ініціативних працівників, тоді як ставка - людей спокійніших. Ми вирішили перевірити на вулицях - яка форма оплати людям до вподоби?

Аудіозапис програми. Четвертий випуск:
XS
SM
MD
LG