Доступність посилання

ТОП новини

В Одесі відкрита виставка ікон.


Петро Каландирець /images/photo/Odea_Icons_1.jpg Одеса, 6 квітня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Виставка дерев’яних різьблених та писаних ікон авторства Василя Гелетко з Черкаської області відкрита 6 квітня за сприяння управління внутрішньої політики Одеської міськради та Української Автокефальної Православної Церкви. Її робота триватиме у виставковому залі управління (вул.Канатна 19-21).

На урочисте відкриття зібралися чимало шанованих гостей. Слово мала начальник управління внутрішньої політики Одеської міськради Наталка Чайчук.

Адміністратор УАПЦ в Одеській області, о.Володимир Клебан, священик УАПЦ о.Михайло Кушнір відслужили водосвятний молебень і освятили приміщення виставкового залу.

Представлені на виставці ікони вражають своєю красою. Саме цим пояснюється неочікувана увага з боку одеситів і місцевих засобів масової інформації.

Присутній на відкритті керівник місії „Гедеон” Валерій Зленський наголосив, що „представлені на виставці ікони мають сприяти особливому духовному піднесенню у душах одеситів. Це надзвичайно гарні ікони, на яких можемо побачити Спасителя, Його Апостолів, Святих... Це надихає нас замислитися над сучасністю і станом душі”.

Секретар Духовної Ради християнських конфесій, пастор Петро Мартьянов зазначив, що це перша подібна виставка різьблених ікон в Одесі. „Це свідчить про те, що є попит з боку одеситів, а також про можливість реалізації цікавих задумів спільно церквою і владою”.

Священик УАПЦ, о.Михайло Кушнір вважає, що відкриття виставки є підтвердженням думки про відродження православного іконопису. „Напередодні минулих виборів деякі духовні особи УПЦ МП говорили про духовну кризу і про необхідність входження священства до політики. УАПЦ вважає, що це помилкова думка. Ми маємо відроджувати православні традиції і духовність. Говорити про канони і грубо порушувати їх – не є виходом з духовної кризи. Ця виставка нехай буде служити духовному відродженню на Одещині”.

Виставка різьбленої дерев’яної і писаної ікони триватиме місяць.

Організатори сподіваються, що вона приверне особливу увагу, враховуючи дні Великого Посту і наближення Великодніх свят.

1. Учасники відкриття виставки 2. Адміністратор УАПЦ на Одещині та послушники 3. Виставка Ікон привернула велику увагу
XS
SM
MD
LG