Доступність посилання

ТОП новини

Як і над якими законами працюватиме нова Верховна Рада?


Кирило Булкін Київ, 11 квітня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Якою буде конфігурація нового парламенту? Чим він відрізнятиметься від попереднього? Які найважливіші закони має ухвалити? Про це говорили гості вчорашньої “Вечірньої Свободи” – народні депутати України 5-го скликання Анатолій Семинога (БЮТ) та Василь Волга (СПУ).

Говорячи про той досвід Верховної Ради України 4-го скликання, який варто залишити в минулому, народний депутат від Блоку Юлії Тимошенко Анатолій Семинога звертає увагу на завелику політизованість попереднього парламенту. На його думку, якби народні обранці більше зосереджувались на ухваленні економічних законів, результати їхньої роботи були б набагато кращими. Говорить Анатолій Семинога:

“Я глибоко переконаний, що Верховна Рада повинна сконцентрувати свою роботу перш за все на економічних законопроектах. Бо лише економіка здатна підняти рівень життя наших громадян, лише економіка може продемонструвати ефективну політику, лише економіка є тією проблемою, яка домінує у всьому світі”.

Що ж до конкретних законопроектів, то серед тих, які слід ухвалити найперше, пан Семинога усе ж-таки назвав і такі, що регламентують саме політичну діяльність депутатів. Такими, на його думку, мають бути закон про опозицію та закон про Кабінет міністрів України.

А от уперше обраний від Соціалістичної партії України Василь Волга планує запропонувати Верховній Раді 5-го скликання ще одну новацію, яку вважає головною на теперішній час. Це законопроект про громадський контроль за діяльністю народних депутатів. Пан Волга вважає, що ця ідея зможе дістати підтримку понад двох третин Верховної Ради, а значить, реальним буде і внесення відповідних змін до Конституції. Далі – Василь Волга:

“Без конституційної гарантії народу України контролювати Верховну Раду – я маю на увазі конституційно передбачений Комітет народного контролю чи громадського контролю – без цього Верховна Рада перетвориться, ви знаєте, на закрите олігархічне угрупування. Шість баронів, чи п’ять баронів, які є головами політичних партій, які пройшли до парламенту, будуть вирішувати долю України. Цього допустити не можна”.

А ще і Василь Волга, і Анатолій Семинога погоджуються: крім ухвалення згаданих принципових законопроектів потрібно чітко регламентувати деякі технічні аспекти роботи депутатів. Зокрема, забезпечити суворий контроль за здійсненням голосування лише особисто – можливо, за допомогою кнопок, що реагували б лише на конкретні відбитки пальців.
XS
SM
MD
LG