Доступність посилання

ТОП новини

Чи можливий коаліційний уряд в Італії?


Наталка Кудрик Рим, 12 квітня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Після парламентських виборів в Італії перспектива створення нового уряду віддаляється у невизначену перспективу. Якщо коаліція не буде створена протягом місяця, чинний президент не зможе призначити прем’єра, бо термін його повноважень спливає. Нового президента має обрати новий парламент. А тим часом досі чинний прем''єр міністр Італії Сільвіо Берлусконі відмовився визнати себе переможеним на парламентських виборах.

Після оприлюднення результатів парламентських виборів, за якими блок лівоцентристів із Романо Проді на одну десяту відсотка випередив урядову коаліцію „Дім Свобод”, перемогу лівих назвали непевною і важкою, але перемогою. Із цим не погоджуються члени урядового блоку. Чинний прем”єр Сильвіо Берлусконі зважаючи на мізерну перевагу опозиції каже, що вимагатиме перерахунку голосів. Але водночас , це не є принциповго, сказав він, і запропонував опонентам погодитися на ідею великої коаліції, можливо взяти приклад із Німеччини.

Ось його слова:

Представники блоку Берлусконі і далі продовжують дискусії довкола розслідування того факту, що 500 тисяч бюлетенів визнали недійсними. А сьогодні зранку з”явилася інформація про виявлення на смітнику у Римі біля виборчої дільниці 500 дійсних бюлетнів. Поліція почала розслідування, чому ці 18 скриньок із бюлетенями не були доставлені для контролю у Міністерство внутрішніх справ.


Але на ці факти вже мало зважають лівоцентристи, які заявили про готовність взятися за кермо держави. Романо Проді однозначно відкинув пропозицію Берлусконі про коаліцію.

Проді: „Відповідно до виборчого законодавства ми отримали відповідну кількість депутатів і сенаторів у парламенті, що дозволяє нам формувати уряд. І ми будемо діяти згідно із законом та за погодженням з виборцями, які за нас голосували”.

На думку оглядачів, пропонована коаліція Берлусконі, навряд чи можлива в Італії, оскільки в країні подібні традиції відсутні.

Водночас преса повідомляє, що процес створення нового уряду може затягнутися. Річ у тім, що нового прем''єра відповідно до італійського законодавства має призначати Президент Республіки Карло Адзеліо Чампі. Але термін його повноважень завершується 18 травня. І наразі невідомо, чи дасть такі повноваження Романо Проді чинний Президент. Повідомляють, що Президент Чампі може передати ці обов”язки своєму наступнику, якого має обрати парламент.
XS
SM
MD
LG