Доступність посилання

ТОП новини

У Криму арештували секретаря селищної ради за підозрою у замовленні вбивства конкурента на виборах мера.


Володимир Притула Сімферополь, 13 квітня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – У Криму арештували секретаря місцевої ради за підозрою у замовленні вбивства конкурента на виборах селишного голови. Сьогодні Прокуратура Криму повідомила, що повністю підтвердилася політична версія замаху на життя новообраного мера кримського селища Мирного.

Прокуратура Криму повідомила, що учора правоохоронці аж у Кіровограді затримали останнього підозрюваного у вбивстві кандидата на посаду селищного голови Мирного Анатолія Симоненка. Іншим семи затриманим особам прокурор вже висунув обвинувачення у вчиненні цього злочину. Серед них – секретар Мирненської селищної ради та працівник євпаторійської міліції.

Каже прокурор Криму Віктор Шемчук: “Версія про те, що його замовили політичні конкуренти і причиною є посада Мирненського селищного голови – повністю підтвердилася. Усі затримані – зізналися, дають покази, є всі докази цієї версії”.

Анатолій Симоненко зазнав нападу зловмисників увечері 24 березня. Тоді в присутності його дружини і товариша на нього напали два чоловіка і завдали дерев’яним молотком та металевою трубою кілька сильних ударів по голові. За це вони отримали від замовника 2 тисячі доларів США та трохи більше 9 тисяч гривень. Анатолій Симоненко помер не приходячи до тями 29 березня, коли стало відомо, що масе він переміг на виборах.

Президент Віктор Ющенко кілька тижнів тому публічно закликав правоохоронців провести швидке і ретельне розслідування цього злочину. Окрім прокурора Криму Віктора Шемчука її розслідування особисто контролювали і начальники кримських главків міліції та СБУ. Учора керівник президентського секретаріату Олег Рибачук сказав на прес-конференції у Сімферополі, що сподівається на передачу цієї справи до суду уже у травні.

Селище Мирне розташоване на північному сході Криму на узбережжі озера Донузлав, де Кабінет міністрів пропонує збудувати один з найбільших в Україні портово-транспортних комплексів. Дехто з місцевих оглядачів вважає, що саме це сильно піднялу ціну крісла селищного голови. Каже кримський аналітик Микола Семена: “Значення і ціна посадових місць у Криму виростає залежно від перспективності населеного пункту. А в Новоозерному планують будівництво величезного порту- одного з найбільших на Чорному морі. Тож, цілком припускаю, що ціна крісла мера селища настільки зросла, що зрівнялася з ціною людського життя”.
XS
SM
MD
LG