Доступність посилання

ТОП новини

Сергій Дяченко: Україна чекала на "Євроком" півтори тисячі років.


Леся Олійник

Київ, 13 квітня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – Київ зібрав провідних фантастів світу та їхніх шанувальників.

У столиці України сьогодні розпочалаcя Європейська конвенція наукової фантастики „Єврокон 2006”. На теренах колишнього Радянського Союзу таку акцію проводять вперше. Впродовж трьох днів відбуватимуться майстер-класи, презентації нових книгів, зустрічі з відомими фантастами, а також конкурс на кращу книгу для дітей та юнацтва. На відкритті „Єврокону” побувала кореспондент Радіо Свобода Леся Олійник.

На велелюдному відкритті „Єврокону 2006” можна було побачити і почути таких відомих фантастів, як Гаррі Гаррісона, Генрі Олді, Анджея Сапковського, Девіда Лаллі, а також українське „фантастичне” подружжя Д’яченків. За рішенням попереднього „Єврокому”, саме Сергій та Марина Д’яченки визнані кращими фантастами Європи 2005 року.

На запитання радіо "Свобода," що дає Україні ця Європейська конвенція і чому її проводять саме в Києві, Сергій Д’яченко відповів: „Це могутній імпульс для розвитку і взагалі для української культури в світі. Тому що фантастика нині це океан, це соляріс, який обіймає всі жанри, всі види культури музику й мистецтв, театр. І вперше в історії Радянського Союзу така подія знаменна і це дуже приємно. Київ сам по собі – це чарівне місто з величезною культурною аурою. З Україною асоціюється Гоголь і Булгаков, отже це зовсім не випадково Я сподіваюсь, що відкриються двері для нас у безмежний абсолютно світі це буде чудово.” У відповідь на запитання, скільки ж Україна чекала на цей фестиваль, Сергій Д’яченко пожартував: „Півтори тисячі років”.

На гостей "Єврокому", що відбувається в приміщенні київського Інституту фізкультури, чекають семінари з проблем наукової та етнологічної фантастики. Завтра, 14-го квітня о 13.30. відбудеться також літературно-музичного проекту із співачкою Русланою за книгою Д’яченків „Дика енергія”. Наступний „Євроком” пройде в столиці Данії - Копенгагені.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG