Доступність посилання

ТОП новини

У Криму досі підраховують результати виборів до кримського парламенту.


Володимир Притула Сімферополь, 14 квітня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – У Криму Виборчком автономії не виконав рішення суду про примусове оприлюднення результатів виборів до кримського парламенту. Тим часом до підрахунку голосів, що все ще триває, активно залучаються представники правоохоронних органів.

Учора вибіг дводенний термін, відведений судом Виборчій комісії АРК для завершення підрахунку голосів на виборах Верховної Ради автономії та оприлюднення результатів. Проте досі підрахунок триває. Не здала підсумковий протокол лише одна Територіальна виборча комісія з 24-х – Сімферопольська, там немає кворуму, як і в багатього дільничих комісіях на території міста. Представники кримського Виборчкому кажуть, що не виконали рішення суду з об’єктивних причин, оскільки саботують його виконання саме члени низових комісій.

Тим часом у підрахунок голосів на виборах Верховної Ради Криму втрутилися пправоохоронні органи . Це сталося посля того, як 11 квітня сімферопольський суд зобов’язав Виборчу комісію АРК у дводенний строк завершити підрахунок бюлетенів і цей термін минув. За доручення Прокуратури автономії, до цього процесу долучилася кримська міліція.

Розповідає секретар Виборчої комісії АРК Олександр Оголь: “Членів дільничих виборчих комісій після встановлення їхнього місцеперебування доставляє міліція. І ось, коли міліція привозить їх на дільниці, то в їхній

присутності проводиться повторний підрахунок голосів”
, - повідомив секретар Виборчої комісії АРК Олександр Оголь. Згідно з чинним законодавством, результати виборів Верховної Ради Криму мали бути оприлюднені ще 2 квітня, але підрахунок голосів триває досі.

Представники кримського Виборчкому кажуть, що завершення виборчого процесу затягнулося через вимоги значної частини його учасників перерахувати бюлетені. Для цього представники 16 партій і виборчих блоків розбили два наметові містечка – перед Верховною Радою і Радою міністрів АРК. Учора після двох тижнів стояння одне з них – під стінами кримського парламенту – прибрали, як сказали – через сильний вітер. Проте, вітряна погода не перешкодила активістам Партії регіонів розпочали свою акцію протесту. Вони виставили близько двох десятків наметів перед Постійним представництвом Президента України в Криму і повідомили, що пікетуватимуть його цілодобово і доти, доки Виборча комісія АРК не оприлюднить остаточні результати виборів до Верховної Ради Криму. Один з лідерів кримських “регіоналів” Олег Слюсаренко: “Перерахунок голосів нічого не виявив. Жодних масових фальсифікацій, як стверджували ті, хто програв, не виявили. Сьогодні йде банальне затягування оприлюднення результатів виборів і, як ми вважаємо, тут беруть участь і представники адміністрації Президента України”, - сказав один з лідерів кримських “регіоналів “Олег Слюсаренко.
XS
SM
MD
LG