Доступність посилання

ТОП новини

Коаліційні перемовини не закінчуються.


Тетяна Ярмощук Київ, 19 квітня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - З кожним днем інформаційний простір стає багатшим на заяви потенційних коаліціантів. Блок Юлії Тимошенко та Соцпартія у затягуванні переговорів щодо коаліції демократичних сил звинувачують “Нашу Україну”. БЮТ та СПУ заявили, що підуть в опозицію якщо “Наша Україна” зкоаліціюється з Партією регіонів. Сьогодні засідатиме президія ради “Нашої України”, де серед іншого обговорюватимуть і питання майбутньої парламентської більшості.

“Наша Україна” не планує створювати коаліції з Партією регіонів. Принаймні так твердить Борис Беспалий і зазначає, що поспішати не варто, для того, щоб створити коаліцію, часу ще достатньо:

“В Україні проводяться вже п’яті вибори в відносно демократичній обстановці. І ніколи ще так швидко не йшли процеси створення нової влади. Ви тільки пригадайте 1998 рік. Тоді три місяці після початку роботи Верховної Ради обирали голову, у 2003 – місяць. А комусь уже сверблячка була на цих виборах мало не за екзит-полом сформувати весь уряд”.

Однак лідерка БЮТу Юлія Тимошенко наполягає, що коаліцію демократичних сил потрібно створювати якомога швидше. І представляти “Нашу Україна” у коаліційних перемовинах має Президент. Оскільки, за словами пані Тимошенко, частина “Нашої України”, зокрема Юрій Єхануров, Петро Порошенко та Микола Мартиненко прагнуть створити коаліцію з Партією регіонів, і переконали у цьому Президента:

“Якщо Президент не підтримає наших пропозицій, сам безпосередньо не очолить переговорний процес, і залишить це в руках людей, які руйнують демократичну коаліцію, ми вважатимемо, що Президент не взяв на себе відповідальність за демократичний розвиток України”.

Юлія Тимошенко зазначає, що формувати уряд має БЮТ, а головою Верховної Ради повинен стати Олександр Мороз. Цю думку поділяють і представники Соцпартії. За словами Йосипа Вінського, якщо “Наша Україна” об’єднається з Партією регіонів, Соцпартія разом з БЮТом підуть в опозицію:

“Те, що навіть підписаний протокол про наміри фактично був денонсований “Нашою Україною”, і те, що відповідні заяви робить Юрій Єхануров свідчить, що є частина політиків в “Нашій Україні”, які через різні механізми хотіли б реалізувати модель, аби коаліція демократичних сил не була б створена”.

Попередньо підписати Коаліційну угоду БЮТ, “Наша Україна” та СПУ мають після того, як новообрані нардепи складуть присягу.
XS
SM
MD
LG