Доступність посилання

ТОП новини

Європейська преса УкрРосЕнерго Росія.


Михайло Мигалисько Прага, 21 квітня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – Європейську пресу турбують проблеми довкола Росії. Зокрема, її наміри щодо отримання контролю над більшою кількістю європейських енергетичних компаній. А деякі британські видання непокоять результати нещодавньої перевірки фінансової допомоги Росії з боку Європейського Союзу. Як з’ясували фінансові органи ЄС, більшість з грошей призначених на допомогу Росії пішли не за призначенням.

Британський щоденник "Independent" переймається проблемами, що можуть виникнути із постачанням російського газу в Європу через останні суперечки між ЄС і Росією. «Погрози Росії переорієнтуватися на китайський та американський ринки, якщо компанії не дадуть увійти до європейського, викликали нові побоювання з приводу залежності Європи від російського газу», - пише газета. "Independent" нагадує, що нові тертя у стосунках з Росією виникли після того, як британський уряд натякнув, що може заборонити Ґазпрому купувати найбільшу енергетичну компанію Британії, Сентріку.

«Поза лаштунками», - веде далі "Independent", «ЄС та Росія сперечаються уже впродовж багатьох місяців, адже Ґазпром хоче не лише постачати газ до Європи, але і брати участь у його розподілі. У відповідь Європейська комісія закликала Москву дозволити європейським компаніям використовувати російські газогони для транзиту енергоносіїв з регіону Каспію. Але на цю вимогу Москва відповіла негативно».

Європейське видання американського ділового часопису «Wall Street Journal» повідомляє про те, що Міністерство юстиції США веде розслідування компанії РосУкрЕнерго, яка постачає російський і туркменський газ в Україну та в Європу. «Останні події довкола компанії, яка стала політичною справою в Україні та викликала занепокоєння серед західних урядових представників, ймовірно посилять стурбованість західних держав стосовно надійності постачання російської енергетики в контексті високих цін та зростаючого напруження між Заходом і Кремлем. Американське розслідування ймовірно також стане не вигідним для Москви, котра намагається використати своє головування у групі промислово розвинених країн Великої вісімки, щоб просувати справу енергетичної безпеки, а також може посилити занепокоєння в Західній Європі довкола зусиль Газпрому стати там власником енергетичних об’єктів », - пише «Wall Street Journal».

А Британське видання «Times» пише, що «обурені європейські парламентарі заявляють про розтринькування майже п’яти мільярдів євро і закликають, Європейську комісію негайно припинити програми TACIS – Технічної допомоги країнам СНД...Аудитори розслідували 29 чільних проектів в Росії, яка є головним реципієнтом програми, і дійшли висновку, що лише дев’ять проектів, на які ЄС виділив гроші були реалізовані згідно з визначеною метою» - повідомляє британське видання «Times».
XS
SM
MD
LG