Доступність посилання

ТОП новини

Україна вступає до Європейського реєстру бізнесу Європейська Свобода – Європейський бізнес-дайджест.


Михайло Мигалисько Прага, 5 травня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Україна зробила ще один важливий крок у поліпшенні ділових відносин із європейськими партнерами. З початку наступного року вона стає першою державою на пострадянському просторі, яка буде повноцінним членом Європейського реєстру бізнесу. Відповідне рішення нещодавно ухвалили у Відні члени цієї організації. Доступ до цієї мережі створює передумови для ведення прозорих ділових операцій, прискорює нав''язування контактів між різними підприємствами, сприяє зростанню інвестицій та збільшує безпеку ділових операцій.

Європейський реєстр бізнесів - це мережа національних реєстрів, до якого тепер входить сімнадцять європейських країн включно з Україною. Говорить представниця департаменту маркетингу та операцій Європейського реєстру бізнесу Сімона Босколо Браґадін:

«Ми даємо унікальний і прямий доступ до поодиноких національних реєстрів. Наприклад, коли потрібно отримати дані про компанії в Італії, то можна прямо використовувати італійський реєстр компаній. Бізнесмени отримують актуальну інформацію, які надходять безпосередньо з Італії. Немає централізованого банку даних».

А які ж вигоди це дає для України?

«На європейському сході передусім бракує офіційних джерел інформації, і це ускладнює отримання необхідної ділової інформації західним партнерам. Це, зокрема, стосується пострадянських держав. Тому участь у мережі реєстрів очевидно наближує європейські ділові кола, італійські, ірландські, шведські ділові кола до підприємств і ділових кіл в Україні. Це полегшує отримання інформації та сприяє прозорості ринку», - сказала Радіо Свобода представниця департаменту маркетингу та операцій Європейського реєстру бізнесу Сімона Босколо Браґадін.

Що ж до самого ЄБР, то йому важливо розширити свою мережу, щоб включити якомога більше європейських країн, наголошує Сімона Босколо Браґадін: «Мушу сказати, що для ЄРБ стратегічно важливо мати Україну між своїми партнерами, адже метою ЄРБ є охопити цілу Європу, географічну Європу. Ми не думаємо лише про Європейський Союз. Ми маємо на увазі Європу як континент. Гадаю, що приклад України може стати стимулом для інших держав, таких як Молдова чи Румунія та інших. Для нас дуже важливо було б, щоб і Росія увійшла до цієї мережі».

Участі України в мережі європейських бізнес-реєстрів посприяли зокрема дії теперішньої влади, яка ухвалила низку рішень стосовно спрощення процедур реєстрації у сфері підприємницької діяльності. Заявку на вступ до ЄРБ Україна подала торік у серпні, а на зустрічі у листопаді в Дубліні українське представництво внесло проект «Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб».
XS
SM
MD
LG