Доступність посилання

ТОП новини
17 Жовтень 2018, Київ 19:14

“Рок Січ” – фестиваль рок-музики, або Woodstock по-українськи.


Богдана Костюк


Київ, 5 травня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Нині у Києві можна побачити чимало усміхнених молодих людей –у рокерській “шкірі”, у вишиванках, з прапорами України, Польщі, Грузії, Великобританії у руках. Це – симпатики rock-n-roll-y як музичного напрямку і стилю життя, а також відомого українського музиканта Олега Скрипки. Власне, саме Олег Скрипка і зібрав до Києва колег–музикантів та численних глядачів на фестиваль “Рок Січ”, який проходитиме відразу на трьох сценах. Ця відбудеться подія відбудеться 6 – 7 травня і, за словами організаторів, стане найпотужнішою демонстрацією альтернативної музики в історії усієї Центрально-східної Європи.

Запорізька Січ дала світові неперевершену музичну культуру і співочу традицію, перенесену до нашого сьогодення кобзарями і бандуристами. А наша доба додала їй смаку енергійного року, іноді - романтичного блюзу і, як стверджує Олег Скрипка, зовсім при цьому не зіпсувала глобальності її звучання. Лідер гурту “В.В.” – засновник “Рок Січі” далі:

“Ситуація назріла в Україні – представити саме такий культурний продукт. Коли починаєш щось робити – у тебе багато енергії і багато ідей, які завдяки цьому ти втілюєш. І потім треба витримати цей рівень. На жаль, зразки (музичні), потужні і цікаві, доки доходять до ЗМІ, а потім так званий шоу – бізнес їх захоплює, і у збоченому варіанті їх показує. Цей фестиваль – спроба первинну енергію донести до публіки”.

Серед учасників “Рок Січі” – і добре знані “В.В.”, “Кому Вниз”, “Борщ”, “Фактично самі”, українсько-британські “Карпатіяни”; і “рок – молодняк” “Щастя”, “Фліт”, “Etwas Unders” та інші. При цьому музичних несподіванок, на думку Олега Скрипки, варто очікувати і від “рок – ветеранів”, і від молодої рокерської генерації. Відома рок-група “Сад”, наприклад, пообіцяла виконати балади на слова Тараса Шевченка. Лідер гурту Сергій пояснює це так:

“Часто так жартують, кажуть, що Шевченко – то перший рокер в Україні. Я думаю, це пов’язано з філософією його віршів. Він в українській поезії чи не єдиний автор, який дає таку глибину”.

Серед глядачів і слухачів “Рок Січі”, судячи з усього, можна буде побачити відомих в Україні та поза її межами людей – адже нині в Україні мода на українське. І, наприклад, народний депутат Лесь Танюк підтримує починання Олега Скрипки та його друзів, оскільки

“Це дуже потрібно! Це є активний наступ культурної спадщини на завтрашній день. І мені така культурна агресія молоді дуже подобається, тому що вона спирається на вчорашній день, але другим своїм крилом вона дивиться у завтра. І у цьому сенсі ми можемо говорити про дуже мудрого чоловіка – Олега Скрипку – який тягне за собою цілий віз своїх ідей”.
XS
SM
MD
LG