Доступність посилання

ТОП новини

Конгрес українських націоналістів закликає Віктора Ющенка скликати РНБО з приводу мовної ситуації


У заяві Конгресу українських націоналістів мовиться, що рішення низки місцевих рад про надання російській мові статусу регіональної – загрожують національній безпеці України.


Президія Головного Проводу КУН закликає Президента Віктора Ющенка скликати засідання Ради національної безпеки й оборони з приводу мовної ситуації.

У заяві Конгресу українських націоналістів мовиться, що рішення низки місцевих рад про надання російській мові статусу регіональної – загрожують національній безпеці України.

КУН засуджує ці рішення як такі, що розхитують основи державності.

У своїй заяві КУН закликає суспільство й владу встати на захист української мови як невіддільного атрибута української незалежності й унікальності української нації.

Для цього партія пропонує забезпечити правдиве трактування й виконання Європейської хартії регіональних мов як такої, котра стосується мов зникаючих національних груп, що не мають своїх державних утворень.

«Ми впевнені, що Президент, РНБО, Генеральна прокуратура й Конституційний Суд дадуть гідну відсіч українофобським політичним силам і відстоять право української нації розвивати рідну мову у своїй державі», - сказано в заяві партії.

26 квітня Севастопольська міська рада ухвалила рішення про визнання російської мови на території Севастополя регіональною, такою, що потребує охорони й розвитку.

25 квітня Луганська обласна рада надала російській мові статус регіональної в області.

6 березня Харківська обласна рада ухвалила рішення про надання російській мові статусу регіональної у визначенні Європейської хартії регіональних мов або мов меншин.

Тим часом Партія регіонів заявила про намір ініціювати проведення референдуму про статус російської мови у Севастополі

Референдум заплановано провести восени цього року. Про це заявив представник Партії регіонів, голова міської ради Севастополя Валерій Саратов.

Він нагадав, що проведення референдуму про статус російської мови було складовою частиною передвиборної програми Партії регіонів.

Надання російській мові статусу регіональної в Севастополі, Луганську й Харкові свідчить про те, «що це не примха якихось окремих політиків, а так дійсно вважають люди, які проживають на тій чи іншій території», - цитує Валерія Саратова прес-служба Партії регіонів.
XS
SM
MD
LG