Доступність посилання

ТОП новини

“Звуки життя”: Особисті справи...


Київ, 10 травня 2006 року. Зі змінами епох міняються і життєві цінності людей. Сто років тому батьківське слово важило набагато більше, ніж тепер. Та й сім’ю її члени сприймали очевидно по-іншому, аніж сучасні українці. Можна не заглиблюватись у вікову історію - варто лише пригадати радянські часи - тоді до родинних стосунків теж було особливе ставлення. Очевидно, тема стосунків з рідними нікого не мусить лишити байдужим - у ці дні у Києві проходить міжнародний конгрес "Сім’я - співдружність любові". Саме тому ми вирішили сьогодні поговорити про сучасні українські сім’ї у Звуках Життя - "особисті справи". З вами Микита Моісеєв.

Все більше українців починає усвідомлювати, що реєстрація шлюбу чи вінчання у церкві насправді не дають жодних гарантій життя у любові. Про це свідчить все більша кількість молодих сімей які не бажають реєструвати стосунки. А головне у шлюбі - порозуміння і духовність - переконана директор департаменту сім’ї Міністерства сім’ї та молоді Ельза Лещенко…

Аудіозапис програми. Перший випуск:

Громадський, як ми звикли називати, або, як правильно по-научному - "консенсуальний" шлюб - став новинкою у Незалежній Україні. В радянські часи людей, які без відома держави жили разом, називали образливим словом - сожителі, і, відповідно, таку сім’ю не вважали повноцінною. Що змінилося зараз, коли незареєстровані шлюби стали прийнятними для багатьох українців – з''ясовувала Віола Бурда.

Аудіозапис програми. Другий випуск:

Незважаючи на те, що США вважають країною індивідуалістів, самі американці дуже високо цінують свої родини. При цьому матеріальний стан сім’ї у США - далеко не останній критерій оцінки родинного добробуту… Родини Шептицьких, Грушевських, Крип’якевичів, Крушельницьких, Франків, Левицьких, Стефаників - їхніми іменами називають вулиці, але чи лише у викарбуваному камінні зберігаються родинні галицькі традиції?

Аудіозапис програми. Третій випуск:

Країна, в якій все нестабільно, просто не мала часу для того, аби підтримати традиційні цінності. Саме тому до родини в Україні ставляться трохи безвідповідально - держава майже не піклується про молоді сім’ї, а громадяни, відповідно, не бачать сенсу перетворювати своє особисте життя на сімейне - розмірковує психолог...

Аудіозапис програми. Четвертий випуск:
XS
SM
MD
LG