Доступність посилання

ТОП новини

У Берліні відкрився авіакосмічний ярмарок ILA-2006.


Надія Кандиба Німеччина, 16 травня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - У Берліні відкрився найстаріший у світі і найбільший у Європі аерокомічний ярмарок ILA-2006. За кількістю учасників це авіаційне шоу вже побило власний рекорд. Цього разу в Берліні представлено понад тисячу експонентів із 42 країн світу, в тому числі і з України.

АН-148
Національна корпорація “Антонов” вже перетворилася на традиційного учасника берлінського авіасалону. Оскільки транспортними літаками АН-124 “Руслан” та АН-70 більше нікого не здивувати, цього разу українські авіабудівники представляють новий регіональний літак АН-148. Щоправда, як зауважують знавці галузі, враховуючи вкрай жорстку конкуренцію на ринку та недостатній досвід у справі маркетингу, виробникам з України переважно доводиться задовольнятися лише потенційними, а не реальними клієнтами, які б купували їхню продукцію.

Росія тут останнім часом пішла дещо іншим шляхом, пропонуючи не готові літаки, а послуги з постачання комплектувальних виробів. Така стратегія вже принесла перші результати. У рамках берлінського ярмарку європейська авіабудівна компанія Airbus підписала з російськими фірмами рамкову угоду про переобладнання аеробусів А320 та А321 на транспортні літаки. Стартувати цей проект планується 2011 року. Говорить президент Федерального союзу німецької авіакосмічної промисловості Томас Ендерс:

“Серед особливостей цьогорічного ярмарку, на яких я хотів би наголосити, є те, що ми запросили Росію як країну-партнера. Чимало фірм прийняли таке запрошення. За кількістю учасників Росія посіла друге після Німеччини місце”.

До речі, переобладнанням аеробусів на транспортні літаки займатимуться російські концерни МІГ та “Іркут”. Експерти, з якими довелося поговорити, радять і Україні зосередити більшу увагу на виробництві комплектувальних частин, а не на готовій продукції. Адже для успішного продажу літаків треба створити ще й глобальну сервісну мережу, як це свого часу зробили такі компанії, як Boeing та Airbus. Водночас слід зауважити, що Україна досягла непоганих результатів на ринку надання авіатранспортних послуг. Так, починаючи від березня цього року, літаки АН-124 виконують регулярні перевезення за контрактом з НАТО.

Коли йдеться про перевезення великих вантажів на дальні відстані, то західні компанії із задоволенням орендують “Руслани”. Своїм досвідом поділився один з керівників боннського автосалону “Kunert” Дірк Кремер, який кілька років тому займався постачанням до Афганістану позашляховиків “Mitsubishi”, призначених для афганської поліції:

“Машини ми переганяли спочатку до військового аеродрому в Бонні, а потім на літаках “Антонов” транспортували їх до Афганістану. Це найбільші літаки в світі, які за один раз можуть взяти 36 позашляховиків. Політ до Кабула зайняв 13 годин. Це значно вигідніше, ніж транспортувати морським або наземним шляхом, і не так ризиковано”.

Повертаючись до авіакосмічного ярмарку в Берліні, слід зазначити, що його справжньою зіркою стали не українські й не російські літаки, а нова найбільша в світі пасажирська машина А380. Цей супер-аеробус здатний брати на борт понад 500 пасажарів. Говорить Томас Ендерс:

“А380 матиме в столиці свій дебютний виступ, свою офіційну прем”єру в Німеччині. Цей літак щодня братиме участь у програмі авіашоу”.

Загалом у Берліні представлено 340 літаків та інших літальних апаратів. Очікується, що впродовж шести днів роботи ярмарку на ньому побуває 200 тисяч відвідувачів.
XS
SM
MD
LG