Доступність посилання

ТОП новини

Білоруські опозиціонери не просили політичного притулку у Ющенка. І кажуть, що це провокація спецслужб.


Тетяна Ярмощук Київ, 16 травня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – Білоруські опозиціонери не просили Президента України надати політичний притулок ста білорусам, які брали участь у мітингах після президентських виборів. Вона прагли, щоби Віктор Ющенко надав можливість студентам, яких за політичну діяльність виключили з тамтешніх вузів, продовжити навчання в Україні.

Інформація про надання білоруським опозиціонерам політичного притулку в Україні – це провокація, спланована російськими та білоруськими спецслужбами. Таку думку в інтерв’ю кореспондентці Радіо Свобода висловив один з учасників вчорашньої прес-конференції, учасник білоруського “Майдану” Мікола Ільїн:

“Це було вчорашня провокація. Було багато журналістів і відразу після прес-конференції Інтерфакс заявив, що ми просимо політичного притулку в Україні. Насправді справа була інша. У нас було прохання до пана Ющенка лише водному – допомогти білоруським студентам яких виключили з установ у Білорусі допомогти їм з навчанням”.

Окрім цього, за словами Міколи Ільїна, білоруська опозиція хоче, аби Україна визнала персонами нон-грата чиновників Білорусі, які є нев’їздними до країн Євросоюзу.

Міністерство закордонних справ України уже відреагувало на заяву білоруських опозиціонерів. МЗС засудило дії Білорусі щодо виключення студентів з вищих навчальних закладів за політичну діяльність. Наразі українське зовнішньополітичне відомство вивчає можливість навчання білоруських студентах в українських вищих школах. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода повідомив речник українського зовнішньополітичного відомства Василь Філіпчук:

“Ми вважаємо такі крокі білоруських властей неприйнятними. Ми послідовно виступаємо за дотримання всіх прав, зокрема і права на політичну діяльність для громадян Білорусі і закликаємо білоруські власті утриматися від таких дій. Українська сторона зараз вивчає можливість для того, щоб відкрити перед білоруськими студентами можливість для навчання в українських ВНЗ”.

Між урядами України та Білорусі діє програма про обмін студентами. Однак виключені білоруські студенти під цю програму не підпадають. Тож Міністерство закордонних України справ та Міністерство освіти намагаються віднайти можливість продовження навчання в Україні для виключених білоруських студентів.
XS
SM
MD
LG