Доступність посилання

ТОП новини

“Звуки життя”: Пий до дна.


Київ, 17 квітня 2006 року. Проблеми в економіці, низький рівень життя і неможливість планувати завтрашній день породжують у людей купи проблем. Від депресій до важких невиліковних хвороб. Алкоголізм невиліковним не є, однак надто вже яскраво ілюструє небажання або неспроможність величезної частини українців щось змінювати аі прагнути до кращого. Всі без виключення регіони України потерпають від цього недугу, а лише тих хто офіційно звертався по допомогу - в країні сімсот тисяч. Насправді таких людей - більше. Про це у Звуках життя "пий до дна" з Віолою Бурдою.

У селі Бобринці на Полтавщині нібито немає серйозних причин для щоденних ста грамів. Однак п’ють там - на славу - ділиться враженнями кореспондентка радіо свобода Наталка Коваленко.

Аудіозапис програми. Перший випуск:

За словами психологів, питання “чому люди стають алкоголіками” варто трошки переінакшити: “чому люди взагалі П’ють?”. І самі ж відповідають на це питання: п’ють тому що не хочуть помічати свої недоліки, стають сміливішими і самі собі здаються дотепнішими і розумнішими. А далі звичка набирає все неприємніших рис – каже психолог Людмила Матвієць.

Одне дуже мудре прислів’я каже “посієш вчинок - збереш звичку, посієш звичку - збереш характер, посієш характер - збереш долю". Сумна доля тих, хто п’є багато і не вміє контролювати себе. Що чекає алкоголіків розповідає терапевт Маруся Лобода.

Аудіозапис програми. Другий випуск:

Пити чи не пити - питання неактуальне для Харків’ян. За словами місцевої корепондентки Радіо Свобода Вікторії Маренич як і скрізь по Україні тези "друг - наливай", "поважаєш - пий" спрацьовують на всі сто.

Існує думка, що люди, залежні від алкоголю, віддають перевагу міцним напоям - горілці, самогонці або ж коньяку. Водночас наркологи останнім часом все частіше кажуть про алкоголізм пивний. А от у винній Грузії мешканці сел через часто спиваються домашнім вином - і це не дивлячись на давні традиції - каже кореспондент грузинської служби Радіо Свобода Коба Ліклікадзе.

Аудіозапис програми. Третій випуск:

Якщо відкрити будь-яку газету з оголошеннями, можна знайти безліч пропозицій - мовляв, кодуємо від алкогольної залежності. Саме цей метод проти пияцтва прижився на Донеччині. Загалом, тенденція така - молодь - від нестачі розваг та не надто широких особистих інтересів - полюбляє горілку, як дешеву і дорослу розвагу. Дорослі ж, кидають пити - і для цього їдуть до кодувальників. Родина донеччанки Анастасії багата на вже колишніх алкоголіків. Пив і батько, і дядько. Тепер - батько вже три роки закодований

Аудіозапис програми. Четвертий випуск:
XS
SM
MD
LG