Доступність посилання

ТОП новини

Одеса хоче жити за законами Європи.


Петро Каландирець Одеса, 18 травня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - В рамках Днів Європи в Одесі, на базі національного університету імені Мечнікова, проведена міжнародна конференція „Роль регіонів у реалізації євроінтеграційної стратегії України”. Цей представницький захід став можливим завдяки Міністерству закордонних справ України, Одеській міській раді, Одеській обласній держадміністрації, Представництву Фонду Конрада Аденауера в Україні.

Серед учасників міжнародної конференції в Одесі були провідні науковці, представники міжнародних організацій, фондів та дипломатичних місій акредитованих в Україні, представники вищих навчальних закладів та громадських організацій.

Декан історичного факультету Одеського національного університету Вячеслав Кушнір вважає природнім процесом активізацію співпраці південного регіону України з новими членами ЄС - Польщею та Румунією. „Чим швидше ми будемо рухатися у євроінтеграційному напрямку тим краще. Розпочинати слід саме з таких конференцій, щоби з’ясувати наші позиції, наші пріоритети. У кожної країни є власні інтереси. Бажано щоби вони співпадали. Якщо розбіжності все ж існують – є практика їхнього обговорення. Ми зацікавлені у досягненні єдиної мети – на позитивний результат”.

Звідувач кафедрою міжнародних відносин Одеського національного університету Ігор Коваль переконаний, що іншого шляху ніж до Європи Україна не має.

Ігор Коваль: „Витоки інвестиційних джерел, модернізаційного ривка полягають саме у нашому бажанні бути в Європі. Сьогодні іншого цивілізаційного шляху у нас не має. Це не означає, що ми мусимо перервати стосунки з іншими країнами, зокрема з країнами СНД, але перспектива саме така. Україна має дуже впливові важелі на європейську ситуацію і тому вона принципово не може бути поза межами цього процесу”.

Присутніх на конференції привітали, серед інших, виконувач обов”язків голови Одеської облдержадміністрації Борис Звягінцев, ректор Одеського національного університету Валентин Сментина, заступник директора представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні.

Президія конференції
Перший заступник Міністра закордонних справ України Антон Бутейко назвав Одеську область лідером серед регіонів які беруть безпосередню участь у реалізації євроінтеграційної політики України. Особливе значення має її географічне розташування, міжнародні траспортні коридори, можливості туристичної інфраструктури.

Антон Бутейко привітав досягнення керівництва Одеської області у галузі транс кордонної та регіональної співпраці. Тут він особливо відзначив факт існування взаємин в рамках єврорегіону „Нижній Дунай”, успішну співпрацю з відкритим в Одесі офісом Єврокомісії, який надає допомогу на кордоні України з Молдовою.

Анатолій Бутейко: „Я хотів би запропонувати вам бути більше наполегливим у відстоюванні необхідних структур. Нажаль, минулого року, при першому уряді, нам не вдалося зафіксувати щоби у відповідному документі Кабінету міністрів містився дозвіл на створення в обласних адміністрацій відділів чи управлінь євроатлантичної інтеграції. І це незважаючи на підтримку Президента. Я хотів би рекомендувати вам бути нашими союзниками у цьому питанні. Як ви розумієте, без належних структур і фінансової підтримки наш курс на входження до ЄС, не буде ефективним”.

Директор департаменту зовнішніх зв’язків Одеської міськради Олег Долженков у своєму виступі наголосив, що Одеса цілком може зайняти провідне місце у процесі зближення України і Євросоюзу. На його думку, саме зараз настав час для тих ініціатив які з одного боку не були б зорієнтовані на взаємні зобов’язання, але чітко підкреслили б євроінтеграційні прагнення.

„З цієї точки зору виявляється досить перспективним поетапне введення законодавства Євросоюзу на частині території України. Таку концепцію державному керівництву України вже запропонував Одеський міський голова
Учасники міжнародного заходу
Едуард Гурвіц. Для її реалізацію слід було б залучити структури МЗС України та відповідні інституції Євросоюзу. Таким чином Україна отримала б можливість зробити реальний крок на зустріч ЄС. Саме Одеський регіон є найбільш придатним для проведення такого експерименту. За даними соціологічних опитувань населення Одеси орієнтоване на зв’язки з Євросоюзом значно більше ніж у так званому Південно Східному регіоні в цілому”.


Учасники міжнародної конференції „Роль регіонів у реалізації євроінтеграційної стратегії України” мали можливість, крім пленарного засідання, плідно попрацювати у кількох секціях: „Європейська єдність – єдність регіонів”, „Остання хвиля розширення ЄС: досвід нових членів”, Прикордонні регіони: сусіди чи партнери?”.
XS
SM
MD
LG