Доступність посилання

ТОП новини

“Звуки життя”: Людина зі зброєю.


Київ, 29 травня 2006 року. Уже чимало років в Україні сперечаються – чи варто дозволяти володіння вогнепальною зброєю. Натхненники ідеї переймаються – чому, мовляв, тим же американцям це можна для самозахисту, а українцям – ні! Досі бути беззахисними перед бандитами! Натомість опоненти легалізації застерігають: більшість убивств коять саме зі зброєю у приватних руках. Водночас вільно куплені пістолет чи рушниця потрапляють до психічно неадекватних дітей, котрі спересердя за погану оцінку або нерозділене кохання вбивають своїх учителів або однокласників. Отже – чи слід в Україні давати добро на володіння зброєю? Про це – сьогоднішні “Звуки життя” – “Людина зі зброєю“. З вами Олександр Лащенко.

Те, що в Україні закон забороняє володіння зброєю, звичайно, не означає, що її ніде офіційно не продають. Адже все одно чимало людей мають законне право на зброю. Не лише правоохоронці, а й ті, хто працює у приватній охороні, мисливці, зрештою – спортсмени. Кореспондентка “Звуків життя” Леся Штогрин побувала в одному з таких магазинів у столиці.

Аудіозапис програми. Перший випуск:

Киянину Володимирові - двадцять три. У вільний час любить полювати. Два роки тому він придбав мисливську рушницю і мріє вполювати кабана. Володимир запевняє, що в наш час дозвіл на носіння зброї можна "зробити" в Україні за тиждень і без особливих проблем. Були б гроші, а зброю, якщо хочеш – купиш, стверджує він.

Аудіозапис програми. Другий випуск:

Одним із основних аргументів для прихильників легалізації в Україні вогнепальної зброї є існування права на неї у найпотужнішій державі світу – США. За Конституцією Сполучених Штатів, кожен громадянин має право володіти для самозахисту вогнепальною зброєю. І американці користуються цим правом: за статистикою, тут щороку купують п’ять мільйонів рушниць та пістолетів. “Бог створив людей, а кольт зробив їх рівними”, - говориться в американському прислів’ї. Але право на зброю не означає, що її може придбати у США будь-хто! У цьому переконався на власному досвіді американський кореспондент Радіо Свобода Юрій Дулерайн.

Аудіозапис програми. Третій випуск:

Офіційно в Україні нараховується понад 675 тисяч власників зброї, зазначає Валентин Ведмідь, начальник управління департаменту громадської безпеки міліції. Кількість озброєних українців щороку зростає, значить зростає і число випадків необережного поводження зі зброєю.

Аудіозапис програми. Четвертий випуск:
XS
SM
MD
LG