Доступність посилання

ТОП новини

Гість ранку – Посол Японії Мабучі Муцуо.


Богдана Костюк 1 червня – Міжнародний день захисту дітей традиційно відзначає й Україна. Нині у різних українських містах відбуваються благодійні аукціони, місцеві владоможці і бізнесмени з подарунками відвідують дитячі будинки, інтернати, лікарні. До цих заходів долучаються і представники дипломатичних місій, і посольство Японії не є винятком. За словами глави японської дипмісії Мабучі Муцуо, у міжнародний день захисту дітей він пригадує ті тисячі маленьких японців, які могли народитись, але не народились через ядерну трагедію Хіросіми і Нагасакі.

- Пане Муцуо, сьогодні хочеться думати про хороше, про усміхнені дитячі обличчя, про веселий дитячий сміх. Але в Україні та Японії сама історія внесла свої корективи, у наших державах гинуть діти від лейкемії та ракових захворювань. Як ми можемо допомагати одне одному, рятувати наших дітей?

- Ми надаємо допомогу, пов‘язану з подоланням наслідків Чорнобильської катастрофи, в інших галузях медицини. Японія пройшла першою у світі через ядерне випробування, тож ми, як ніхто інший, розуміємо потреби України, щиро вам співчуваємо. Я можу навіть сказати: японці знають особливості психології дітей, які хворіють через радіаційне ураження їхніх батьків та їх самих. Тому головне наша допомога Україні – це консультації психологів, медиків, науковців. І, звичайно, передача українським медичним закладам і дитячим реабілітаційним центрам обладнання: назву лише модернізацію техніки у лікарнях Києва, Житомира, селах Брусилівка та Пакуль, які входять у зону радіаційного ураження. Взагалі, зазначу, що громадськість та уряд Японії пам‘ятають про біль, спричинений Чорнобильською аварією.

- Ми нині відзначаємо Міжнародний день захисту дітей. Розкажіть, як його святкують в Японії?

- Я можу навести приклад, адже Міжнародний день захисту дітей Японія відзначає здавна. Опікуємося ми здоров‘ям і вихованням наших дітлахів щодня, кожна родина отримує кваліфіковану допомогу фахівців, влада підтримує молоді родини і допомагає їм у вихованні підростаючого покоління. А 1 червня, якщо ви зайдете до звичайної японської школи, то отримаєте шанс взяти участь у спеціальному уроці чи семінарі: вчителі розповідають про життя дітей у різних куточках світу, про традиції Японії у сфері захисту прав дітей.
XS
SM
MD
LG