Доступність посилання

ТОП новини

“Звуки життя”: тестовий режим.


Київ, 31 травня 2006 року. Першопрохідці - сорок чотири тисячі школярів - добровольців - сьогодні випробовують на практиці нову ідею міністерства освіти - проходять тести, які одночасно є і випускними у школі, і вступними до вузу. Експеримент із, як його називають чиновники, зовнішнім тестуванням проходитиме у три етапи - до кінця червня. Незалежне тестування, з одного боку, на користь і школярам і міністерству - вважають, що така оцінка буде об"єктивнішою. Про плюси та мінуси впровадження в Україні цивілізованої системи іспитів - про це говоритимемо у звуках життя - тестовий режим з Віолою Бурдою.

Цього року тестування відбувається за бажанням учнів - і результат його можна буде і не використовувати при вступі до вузу. Наразі працює сто вісімдесят шість тестувальних центрів. В одному з них, у Києві, з добровольцями-випускниками спілкувалася кореспондентка Радіо Свобода Наталка Коваленко.

Аудіозапис програми. Перший випуск:

Тестова система не омине цього року жодного абітурієнта - тому не можна говорити про певну "обраність" сорока чотирьох тисяч добровольців. Всі випускники, які хочуть вступати до вузу - незалежно від умов вступу - будуть рівні можливості - запевняє міністр освіти Станіслав Ніколаєнко.

Натомість вчителі-практики проти тестування - з кількох причин. Перше - Незважаючи на, ніби-то, секретність тестових завдань - дискові пірати вже продають комплект питань та відповідей на тести. Друге - реалізація ідеї набагато складніше - оскільки школи не мають відповідного комп"ютерного забезпечення - каже Людмила Гавриш, вчителька англійської мови та заступник директора Зіньковецької школи - це на Полтавщині .

Аудіозапис програми. Другий випуск:

Для випускників Харківських шкіл цьогорічне зовнішнє тестування не є нововведенням. Адже вони три попередні роки могли у тренувальному режимі оцінити недоліки і переваги такої системи. За словами кореспондентки Радіо Свобода у Харкові Вікторії Маренич, тоді тестування проводив Фонд Відродження, і навіть деякі місцеві вузи результати такого тестування враховували при вступі. Тепер, коли тести фінансує держава - охочих їх складати більше, ніж передбачено…

Аудіозапис програми. Третій випуск:

Більше шести тисяч викладачів - інстукторів тестують цього року абітурієнтів. Жоден з них заздалегідь тестів не бачив - запевняє міністр освіти Станіслав Ніколаєнко. Він каже, що й сам не мав доступу до тестових завдань, а відтак винести інформацію про них - ніхто не може...

Аудіозапис програми. Четвертий випуск:
XS
SM
MD
LG