Доступність посилання

ТОП новини

Що буде із Сербією після від’єднання Чорногорії? – сербська преса.


Михайло Рамач Белград, 1 червня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – Сербська преса у четвер повідомляє про остаточні результати референдуму про незалежність Чорногорії та про намічену на суботу урочисту сесію чорногорського парламенту, на якій проголосять незалежність країни. Також сербські газети пишуть про те, які зміни будуть потрібні у сербському уряді після роз’єднання союзу Сербії та Чорногорії.

Всi белградськi газети повiдомляють про проголошення остаточних результатiв референдуму в Чорногорiї й зазначають, що парламент республiки проголосить незалежнiсть на урочистiй сесiї в суботу і просербська опозицiя ймовiрно бойкотуватиме сесiю.

Проурядова «Полiтика», котра пiд час кампанiї виступала проти незалежностi, у зв’язку з референдумом подає сенсацiйну новину – що всi мешканцi одного селища в Чорногорiї на вияв протесту проти незалежностi заявили про намiр продати свої маєтки громадянам сусiдньої Албанiї. Заяву мiнiстра Зорана Лончара, що сербська влада планує надати подвiйне громадянство всiм громадянам Чорногорiї, котрi тимчасово або постiйно мешкають у Сербiї, незалежний «Блiц» подає пiд заголовком: “Сербський паспорт чорногорцям”.

Інша тема – реорганiзацiя Кабiнету мiнiстрiв Сербiї. Коли офiцiйно перестане iснувати державне об’єднання Сербiя i Чорногорiя, то Сербiя як незалежна держава буде змушена сформувати мiнiстерства закордонних справ та оборони, яких наразi немає. З огляду на численнi суперечки в правлячiй коалiцiї «Блiц» пише: «В будинку уряду вiдкрили базар, на котрому торгують мiнiстерськими крiслами».

Преса повiдомляє й про пiдготовку нової конституцiї Сербiї, оскiльки чинну прийнято в 1990-му роцi, коли Сербiя перебувала в складi федеральної Югославiї. Високотиражна газета «Вечернє новостi» статтю на цю тему подає пiд заголовком: “Конституцiя незабаром”. А нацiоналiстичний «Голос громадскостi» уточнює: «Нова конституцiя, вiдтак вибори будуть на початку осенi».

Незалежна газета «Данас» та «Полiтика» вмiстили коментарi з приводу недавньої аварiї на белградському вiйськовому заводi, в котрiй загинули троє робiтникiв. Вони нагадують, що аварiї на фабриках найчастiше спричинюються необережнiстю та недбалiстю. В Сербiї кожного року на робочих мiсцях отримують травми приблизно 20 тисяч працiвникiв, а гинуть вiд 50 до 75.

Щодо чергового раунду переговорiв про майбутнiй статус краю Косова, який у середу у Вiднi завершився без результатiв, то сербськi оглядачi зазначають, що Белград не може погодитися з пропозицiєю мiжнародних посередникiв, щоб приватизацiя державного майна в провiнцiї закiнчилася до кiнця нинiшнього року. На думку београдських урядовцiв, власником державного майна в Косовi є Сербiя, а не органи влади в Приштинi.Економiчний щоденник «Перегляд» визначає: Косово не має права на спадщину.

А на сторiнках, якi присвяченi спорту, основна тема – нинiшнiй матч молодiжних збiрних Сербiї й Чорногорiї та України на чемпiонатi Європи з футболу. Хоча сербсько-чорногорське державне об’єднання незабаром перестане iснувати, збiрна ще виступає пiд його iменем i прапором.
XS
SM
MD
LG