Доступність посилання

ТОП новини
19 січня 2021, Київ 14:04

Віктор Ющенко наголошує, що учасники коаліційних переговорів повинні навчитися домовлятися


«Як Главу держави мене турбує, що процес формування парламентської більшості затягується. Ще більше непокоїть те, що головною причиною зволікання є не ідеологічні чи програмні розбіжності між політичними силами демократичного спрямування, а банальний торг за портфелі», – заявив Президент у радіозверненні до українського народу.


Про це Президент заявив у своєму традиційному суботньому радіозверненні до українського народу.

«Політики, які претендують бути владою і взяти на себе відповідальність за ситуацію в країні, вести непрості переговори з нашими зарубіжними сусідами і партнерами, сьогодні повинні навчитися домовлятися одне з одним», – наголосив Віктор Ющенко, зауваживши, що шлях формування більшості політичні сили мають пройти самостійно.

За його словами, Конституція України чітко визначає терміни формування парламентської більшості, і формально у новообраних народних депутатів ще є час для того, аби пройти всю процедуру.

«Але як Главу держави мене турбує, що процес формування парламентської більшості затягується. Ще більше непокоїть те, що головною причиною зволікання є не ідеологічні чи програмні розбіжності між політичними силами демократичного спрямування, а банальний торг за портфелі», – заявив Ющенко.

В результаті, за словами Президента, країна живе без парламенту і Конституційного Суду.

«Через політичні амбіції і безвідповідальність партійних вождів, які ще вчора обіцяли виборцям, що вони самостійно швидко сформують коаліцію, Україна переживає парламентську кризу, і це викликає розчарування і роздратування у суспільстві», – зазначив Віктор Ющенко.

При цьому він сказав, що не втручається в процес створення коаліції, тому що як Глава держави і гарант Конституції він чітко дотримується букви і духу закону.

«З першого січня 2006 року вступила в силу нова Конституція, яка визначає, що політичні сили, що пройшли до парламенту , повинні самостійно сформувати більшість. Я не хочу, щоб коаліція формувалась під тиском. Досвід свідчить, що така більшість довго не існує – за першої-ліпшої нагоди штучно створене об’єднання неминуче розсиплеться», – зауважив Президент.

Й тому, за його словами, вперше в історії України більшість формується без тиску ззовні і вказівок з Банкової: «Я не відступлюся від цієї своєї позиції, яку разом з вами виборював у листопаді 2004 року».

Він також акцентував на тому, що як Президент всієї України, буде працювати і з парламентською більшістю, і з опозицією: «Країні буде на користь, якщо нинішні опозиційні партії будуть законодавчо активними. Як Президент я підтримую всі ініціативи, що служитимуть національним інтересам країни».

Також Віктор Ющенко наголосив, що від усіх політиків він вимагатиме одного – служити Україні, працювати на її єдність, а не розкол.

Recommended

XS
SM
MD
LG