Доступність посилання

ТОП новини

КОАЛІЦІЯнуті. “Наша Україна” призупинила переговори про створення коаліції з БЮТ і СПУ.


Тетяна Ярмощук Київ, 12 червня 2006 рік (RadioSvoboda.Ua) - Майже двомісячні перемовини про створення коаліції між Блоком Юлії Тимошенко, “Нашою Україною” та СПУ призупинили. Ініціатором стала “Наша Україна”, яка у своїй заяві назвала подальші переговори про створення коаліції безперспективними.

Цього разу каменем спотикання на шляху до створення коаліції між “Нашою Україною”, Блоком Юлії Тимошенко та СПУ стало крісло голови Верховної Ради, на яке претендує лідер соціалістів Олександр Мороз. У “Нашій Україні” вважають, що посада голови Верховної Ради має належати їм. Нашоукраїнець Борис Беспалий:

“Якщо наші високоповажні партнери по коаліції будуть займати позицію необґрунтованих ультиматумів, то ці переговори з глухого кута і не вийдуть. Там є ціла низка позицій, зокрема і щодо спільної алогічної позиції БЮТ і СПУ, де вони всупереч принципам самої угоди пропонують кадрові рішення по голові Верховної Ради. Тобто у них логіка така: посаду прем’єр міністра має посісти та політична сила, яка набрала серед трьох найбільше голосів, а голови Верховної Ради та, яка набрала найменше голосів”.

Разом з тим Борис Беспалий не виключає можливості про поновлення переговорів з БЮТом та СПУ.

Представники ж Блоку Юлії Тимошенко та Соцпартії заявляють, що не виходили з переговорів і сподівають на відновлення переговорного процесу. Бютівець Андрій Шкіль:

“Це все від “Нашої України”, все від них і тільки від них. Жодних інших мотивацій немає. Ми тут, за даних обставин лише спостерігаємо. Я хотів би почути від “Нашої України” вмотивований і зрозумілий коментар”.

Соціалісти ж кажуть, що остаточно визначаться щодо подальших дій, коли знатимуть план дій “Нашої України”. Йосип Вінський:

“Пункт перший – наша позиція задекларована місяць тому ні у кого не викликала сумнівів. Пункт другий – ми не виходимо з переговорів. І пункт третій – ми хочемо, щоб “Наша Україна” сказала, що вона хоче робити далі. Хай дасть конкретну відповідь, що вона хоче робити далі. А ми тоді визначимося, що робити нам”.

І бютівці, і соціалісти заявляють, що підуть в опозицію, якщо “Наша Україна” укладе союз із Партією регіонів. Тим часом, чіткої та притомної відповіді від представників “Нашої України” щодо такої перспективи отримати не вдалося.

За Конституцією, щоб створити парламентсько-урядову коаліцію новообрані народні обранці мають тридцять днів з моменту присяги. Тобто, цей термін збігає 27 червня. Якщо ж ні, президент має право розпустити парламент – право, але не обов’язок. Більшість експертів прогнозують, що гарант української Конституції не ризикне розпустити нинішню Верховну Раду, навіть якщо коаліцію вчасно не створять.
XS
SM
MD
LG