Доступність посилання

ТОП новини

Українці і поляки вболівали за збірні у Варшаві.


Єва Поштар Варшава, 15 червня 2006 рRadioSvoboda.Ua) - У столиці Польщі, так як в інших державах Євросоюзу, поширюється звичай гуртом зустрічати спортивні змагання, сидячи з друзями за пивом при телевізорі у барах та ресторанах. В одному із них зустрілися вчора українці та поляки.

Варшавський клуб "Касабланка", що поруч Варшавського університету переповнений молоддю. Лунають вигуки: “ШЕВЧЕНКО, ШЕВЧЕНКО!” Хтось міг би подумати - літературна зустріч. Але ні, учасники зустрічі розмальовували обличчя синьо-жовтими барвами й дивились не в книжку, а в телевізор.

Піднесена атмосфера. Дівчата приносять пиво, усі присутні в "Касабланці" охоче розповідають, за кого вболівають: спочатку разом за українців, ввечері - разом за поляків. Говорить поляк Павел, який живе в Італії:

- Україна. Тому, що грає Шевченко, який грав у Мілані. Тепер може буде грати разом з футфолістом Фердандо Торезом. Втім Іспанія - дуже порядна команда.

Інший поляк, Збишек, живе біля Варшави:

- Я вболівав і тримав кулаки за Україну. Тому, що це команда, яка тільки очікує успіхів. Може себе показати на футбольному ринку. Іспанія уже усе це має за собою.

З плином часу у вболівальників сумнішали обличчя. Варшав''яни, чи туристи, проходячи мимо "Касабланки", зацікавлено заглядали до залу із телевізором. Побачивши результат, виходили здивовано похитуючи головою.

Присутні в "Касабланці " українці на питання, за кого будуть вболівати шість годин пізніше під час матчу Польща-Німеччина, відповідали так:

- За Польщу. Маю надію, що вони вийдуть з групи і тоді зустрінемося.

А новий варшав’янин Ігор сподівається, що успіх на цьому чемпіонаті може вплинути на шанси двох країн провести наступний чемпіонат у себе.

- Подвійно ми боліємо за поляків. Якщо нам повезе і полякам добре вдасться на цьому чемпіонаті, УЕФА зробить висновок, що ми гідні провести чемпіонат Європи у 2012 році.

Такі відповіді вболівальників не дивують соціологів, які кажуть, що історичні образи мало турбують нові покоління поляків та українців. Ось як пояснює ситуацію для Радіо Свобода варшавський соціолог Іренеуш Кжемінський:

- Від початку 90-х років бачимо ріст симпатій і зменшення нехоті стосовно України. Переломним був минулий рік і українська Помаранчева революція.

Повертаючись до гри, вчорашній день закінчився поразкою поляків. Перед північчю на 92 хвилині матчу Польща-Німеччина німці забили єдиний гол у польські ворота. Але вистачило і його – Польща вибуває зі змагань. Україна надалі "в грі". Мій дев''ятилітній син, подивившись обидва матчі, сховав у шухляду свою шапочку із написом "Динамо Київ". Його коментар був безжалісний: «Ну так, але хоч поляки програли із сильнішим противником 0:1, а не 0:4».
XS
SM
MD
LG