Доступність посилання

ТОП новини

В Італії перший допит принца Савойського.


Наталка Кудрик Рим, 20 червня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - В Італії у розпалі скандал довкола арешту принца Савойського Віктора Емануїла IV, сина останнього короля Італії. Нащадка знатної родини арештували минулої п”ятниці на півночі країни, а сьогодні його почали допитувати слідчі. Принца обвинувачують у корупції, зв’язках із сицилійськими мафіозі та у постачанні проституток до розважальних закладів.

Представник Савойської династії, однієї з найстаріших у Європі, знову під прицілом слідчих: 69-літній принц не вперше має проблеми із законом. Цього разу йому інкримінують підкуп чиновників, шахрайство з азартними відеоіграми у розважальних закладах, поставки проституток клієнтам відомого казино в італійському анклаві Кампьоне, що на півдні Швейцарії.

Родичі і друзі стурбовані, але не здивовані. Кажуть, принц Віктор Емануїл має неабиякий хист потрапляти в халепу, він завжди був дуже довірливим і легко піддавався впливу поганої компанії. Але обвинувачення в експлуатації проституток називають неправдоподібним.

Сестра принца Марія Ґабріелла: „Йому (Віктору Емануїлу IV) подобаються жінки, гарні жінки. Але, щоб він організував мережу проституток, - це останнє, про що я можу подумати. Ні, ні, тисяча разів „ні”.

Адвокат Віктора Емануїла впевнений, що той не винен, єдина проблема, говорить він, це маніакальна пристрасть підзахисного до жінок.

Скандал схвилював італійців, для яких члени родини зі сторінок глянцевих журналів поставали справжніми представниками шляхетної династії. Після довголітнього вигнання родина Савойських повернулася до Італії 4 роки тому.

Справу проти принца поліція розслідувала майже 2 роки. Прокуратура стверджує, що має достатньо доказів протизаконної діяльності принца Савойського. Підозрюваний відкидає обвинувачення і заявляє, що не винний.

Загалом під слідством перебуває 24 особи. Окрім принца, затримані 12 осіб, деякі - під домашнім арештом. Серед підозрюваних Сальваторе Соттіле-речник Джанфранко Фіні, колишнього міністра закордонних справ в уряді Берлусконі, і глава регіону Кампьоне Роберто Салмоїрагі. Поліція тримає на гачку також сина принца Савойського Емануїла Філіберто. Нині проблема у тому, пишуть італійські газети, що день судового вироку далеко-далеко за хмарами.

Ця справа набула іншої окраски в колі італійських політиків. Вони незадоволені, що преса оприлюднила приватні телефонні розмови принца Савойського.

Говорить міністр юстиції Клементе Мастелла: „Стосовно оприлюднення приватних розмов, думаю, було б розумно проаналізувати питання. Я маю на увазі журналістів: ніхто не може обвинувачувати когось , якщо не має реальних доказів. У зв’язку з цим, може, доречно було б розробити етичний кодекс для журналістів”.

На думку інших посадовців, навпаки, подібні публікації сприяють викриттю злочинів. Попри це, у липні парламент планує розглянути законопроект про заборону таких дій з боку журналістів.
XS
SM
MD
LG