Доступність посилання

ТОП новини
23 Вересень 2018, Київ 17:53

Коаліційні пологи.


Тетяна Ярмощук Київ, 22 червня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Три місяці запеклих перемовин, і парламентсько-урядова більшість таки з’явилася. Її сформували Блок Юлії Тимошенко, “Наша Україна” та СПУ.

239 підписів і коаліція між БЮТ, “Нашою Україною” та СПУ створена.

“Мені випала велика честь оголосити ту новину, на яку вже багато місяців, на жаль, чекає вся країна. Я хочу оголосити, що на цю хвилину коаліція демократичних сил в складі “Нашої України”, БЮТ, Соціалістичної партії створена”. Повідомила з трибуни Верховної Ради під оплески “помаранчевих” та свист Партії регіонів лідерка БЮТу Юлія Тимошенко.

За попередньою інформацією БЮТ отримав посаду прем’єра та одинадцяти міністрів. “Наша Україна” – спікера, віце-прем’єра з регіональної політики та п’ять міністерських портфелів. А СПУ матиме першого віце-прем’єра, трьох міністрів та уповноваженого у Верховній Раді з прав людини.

Найзапекліше боротьба у лавах коаліціянтів точилася за посади прем’єр-міністра та голови Верховної Ради. Спочатку нашоукраїнці, принаймні частина, не хотіли бачити у кріслі прем’єра Юлію Тимошенко. Коли ж БЮТ таки виторгував собі цей портфель, каменем спотикання стала посада спікера, на яку претендував Олександр Мороз. Тепер майже вирішено – у спікерське крісло висуватимуть Петра Порошенка.

Новостворену коаліцію багато експертів розцінюють як логічну й перспективну. Хоча й не переменшують проблем, які на неї чатують. Політолог Олександр Палій вважає, що вони стосуватимуться передусім економічного спектру питань:

“Ми будемо спостерігати досить гостру дискусію щодо енергетичних питань з Росією. Це буде однією з причин, яка може спричинити певне соціальне напруження. Економічні питання будуть головними, однак вони не є нездоланними. Міра цілісності коаліції здатна здолати ці проблеми”. Позитивно оцінює потенціал новоствореної більшості і політолог Олесь Доній. Разом з тим, на його думку, перед цією коаліцією може постати ціла низка проблем:

Юлія Тимошенко заявляє з трибуни ВР про створення коаліції
“При формування уряду не було запроваджено право вето, а в перспективі це означатиме, що уряду буде важко працювати як єдине ціле. Ну і залишається протиріччя по лінії Тимошенко-Ющенко. Все ж таки оточення Ющенка і він сам до кінця не знімають небезпеку балотування Юлії Тимошенко на наступних президентських виборах”.

Ще однією проблемою цього союзу, зазначає експерт Кость Бондаренко, буде протистояння між Юлією Тимошенко -прем’єр-міністром та Петром Порошенком - спікером:

“Мінімально скільки може проіснувати ця коаліція, до осінньої сесії, а восени може розпастися, а уряд може піти у відставку. А максимально – це рік. І вже наступного літа вона може розпастися”.

Наступного разу на сесійне засідання народні депутати зберуться у вівторок. До то часу учасники коаліції мають визначитися з усіма кандидатурами і направити відповідне подання президенту.
XS
SM
MD
LG