Доступність посилання

ТОП новини

В Італії відбувається референдум щодо конституційної реформи


Права опозиція закликала громадян підтримати зміни. Чинний лівий уряд виступає проти зміни Основного закону.

Зміни до чинної італійської конституції передбачають надати більші повноваження реґіонам та місцевим органам влади передусім у фінансовій, адміністративній і соціальній сферах, зокрема в галузі освіти й охорони здоров’я.

Закон про конституційну реформу також пропонує, щоби прем’єр-міністра країни обирали безпосередньо громадяни на загальнонаціональних виборах. Нині прем’єра визначають партії – переможці виборів. Реформа також має розширити повноваження голови уряду.

Серед пропозицій є і зменшення кількості депутатів парламенту на 200 осіб. Зараз їх в обох палатах парламенту майже тисяча.

Реформа конституції має змінити понад третину її статей. Закон про зміни схвалив наприкінці минулого року колишній уряд Сільвіо Берлусконі. Нині права опозиція під його керівництвом закликала громадян підтримати зміни, бо, за їхніми словами, оновлена конституція буде демократичнішою. Чинний лівий уряд і прем’єр Романо Проді, побоюючись монополії промислово розвиненіших північних регіонів Італії, виступають проти зміни Основного закону в запропонованому вигляді.

Референдум почався в неділю і закінчиться в понеділок.
XS
SM
MD
LG