Доступність посилання

ТОП новини

Одесі може загрожувати екологічна катастрофа.


Петро Каландирець Одеса, 26 червня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Це станеться у разі реалізації в життя нинішнього варіанту Концепції розвитку державного підприємства “Одеський морський торговельний порт”. Такою є думка начальника юридичного управління Одеського міськвиконкому Андрія Іванського. Саме тому його вже відхилила сесія міськради. Заборону підтвердили і дві ухвали Приморського районного суду Одеси.

Згадана концепція передбачала засипку понад 80 гектарів акваторії і прибережних вод з метою розширення зони потужностей діючого контейнерного терміналу.

Вже одержані попередні результати експертиз екологів, зокрема з Інституту проблем ринку і економіко-екологічних досліджень Національної академії наук України та Інституту біології південних морів. За їхніми попередніми висновками, у разі реалізації Концепції розвитку порту, без врахування комплексу екологічних проблем, буде ушкодженою площа моря ділянкою 320 тисяч квадратних метрів.

„Загинуть понад 51 тисяч тонн мікроорганізмів. Шкода екології буде настільки значною, що якщо не передбачити спеціальний процес очистки прибережних територій від мікроорганізмів, які загинули, зона території Одеси перетвориться у зону екологічної катастрофи”, - наголосив начальник юридичного управління Одеського міськвиконкому Андрій Іванський.

За його словами, реалізація Концепції розвитку порту неможлива без проведення необхідної державної екологічної експертизи. Але „керівництво порту не бажає вести конструктивний діалог з керівництвом міста”.

Негативно поставився до перспективи реалізації нинішньої Концепції розвитку Одеського морського торговельного порту і депутат міськради Георгій Селянин.

„Я категоричний і, як мені здається, послідовний противник сепаратизму у всіх його проявах. Нехтування позицією і рішеннями міської ради, яке було продемонстроване паном Павлюком, - це не що інше, як соціально-економічний сепаратизм у межах окремого міста. Іншими словами, це спроба поставити інтерес окремого підприємства, а якщо бути зовсім точним, то інтерес невеликої групи людей, які намагаються виступати від імені Одеського морського торговельного порту, над інтересами міста, частиною якого порт є. При цьому і тактика була застосована типово сепаратистка. Керівництво порту і Міністерство транспорту намагались проігнорувати рішення суду і провести заборонений їм курс інвесторів у момент, коли в Києві вирішувалася доля правлячої коаліції і увага громадськості була прикута саме до цього процесу. Не можна забувати, що в Одеси не так багато власних ресурсів. Прибережжя, рекреаційний ресурс, курортний потенціал для нас теж саме, що нафта для Арабських Еміратів . Це те, що належить нинішньому і майбутнім поколінням одеситів і аргументи на зразок того, що міська рада не має права втручатись у роботу державних підприємств, це не просто квазікомуністичний аргумент, а він антиодеський за своєю суттю”, - сказав депутат Одеської міськради Георгій Селянин.

Стало відомо, що скандальна ситуація навколо Одеського міського торговельного порту стане однією з тем і на сесії міськради 27 червня 2006 року. Депутатам запропонують ухвалити зміст Звернення на ім’я Президента України. Ініціював розгляд цього питання депутат Одеської міськради Георгій Селянин. Питання розглядається у контексті адекватності дій нинішнього керівництва Одеського морського порту.
XS
SM
MD
LG