Доступність посилання

ТОП новини

Як три голови за одну сцену почубилися. Українці відзначили 355-у річницю битви під Берестечком - маленькою, але від того не менш ганебною, бійкою.


Валентина Одарченко Рівне, 26 червня 2006 р. (RadioSvoboda.Ua) - Учасники маленької, але від того не менш ганебної, бійки під Берестечком сьогодні продовжують оприлюднювати заяви - кожен з власним «правдивим» баченням інциденту, котрий стався на території історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви» 25 червня після щорічної традиційної панахиди.

Голова партії, адміністрації і представник обласної ради чубилися… за сцену. Постраждалими у сутичці визнає себе відомий українцям голова Рівненської обласної організації УНП Василь Червоній, котрий подав до Рівненського міського суду скаргу на «неправомірні дії голови ОДА Віктора Матчука і голови облради Олександра Данильчука», оскільки вважає, що ті завадили йому, Олегу Тягнибокові та їхнім партійцям реалізувати право на свободу мітингів і демонстрацій. Коли, продершись через заслін «Беркута» та отримавши стусана від Голови обласної ради, Василь Червоній із соратниками дістався сцени, його суперникам дісталися «найщиріші» компліменти – мовляв, цю сцену створили для того, «Щоб представник Порошенка у Рівненській області Віктор Матчук і представник Бакая Олександр Данильчук виступили на сцені, і більше ніхто не почув правдивої думки про політичну ситуацію, яка склалася в Україні…»

Насправді офіційних заборон не існувало, однак Василь Червоній намагався потрапити на сцену раніше від владних мужів, котрі мали відкрити художню частину урочистостей. Обурило його і те, що на мурах музею партійцям не дозволили поставити динаміки для трансляції богослужіння поза монастирською територією. У гніві його підтримав Голова Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олег Тягнибок:

«Правильно говорив друг Василь Червоній – дуже це вже нагадує 89-й рік, коли нам, українським патріотам, для того щоб піднімати дух українства… треба було забирати слово в перших секретарів райкомів і обкомів, виганяючи їх…»

Бійка на "Козацьких могилах"
Учора Голова Рівненської облдержадміністрації Віктор Матчук назвав вищезгадані події «провокацією збанкрутілого політика» і додав, що патріарх Філарет не підтримав дій члена Вищої Церковної ради УПЦ КП Василя Червонія, а наголосив на необхідності бути толерантним і в політиці. Тим часом Голова обласної ради Олександр Данильчук оприлюднив заяву до ЗМІ, у якій називає розповсюджену рівненською організацією УНП інформацію упередженою та не зовсім достовірною. Що означає ця «неповна достовірність», журналісти зможуть дізнатися тільки увечері 27 червня.

Тож і цього разу у телерадіоефірі та на газетних шпальтах не вистачило місця на історію Берестецької битви, традицію вшанування пам’яті загиблих козаків місцевими селянами, роль відомих археологів і краєзнавців у її дослідженні, проблему реставрації пантеону та спорудження нового приміщення музею. Закинуті в архіви безліч записів з унікальними людьми, які сьогодні лишилися невитребуваними, бо камерами, перами і диктофонами керує брудна політика. Доки???
XS
SM
MD
LG