Доступність посилання

ТОП новини

“Звуки життя”: Останній бал дитинства.


Київ, 18 квітня 2006 року. Коли на центральних вулицях міст побачите зранку гуртки дівчат у вечірніх сукнях з яскравим макіяжем і шлейфом густих парфумів, будь ласка, не переплутайте їх з представницями найдревнішої професії. Нафарбовані красуні в атласі і шовках влітку - це просто ознака початку сезону випускних балів. Як проходять випускні в українських школах? Скільки коштує - випустити дитину у доросле життя? і як зробити так, аби про випускний вечір залишилися гарні спогади? про це говорять сьогодні Звуки життя - останній бал дитинства з Надією Шерстюк.

Випускний вечір - межа, що відділяє школярів від дитячих шкільних пустощів. Можливо, відчувши подих дорослого життя, учні намагаються виглядати відповідно. Пам"ятаю, коли я прийшла на свій випускний вечір то не впізнала половину однокласниць в яскравому вбранні і пишно збатих зачісках. А як готувалися до свого випускного цьогорічні випускники, дізнавалася Наталка Коваленко.

Аудіозапис програми. Перший випуск:

Сукні, черевики, костюми, подарунки, квіти та алкогольні напої - ось такий перелік основних принад, які починають приходити у нічних видіннях багатьом батькам, чиї діти завершують шкільне життя. Для когось це приємні клопоти, а хтось змушений позичати великі суми, аби дитина "виглядала як усі" - тобто за останім словом випускної моди. Тарас та Ірина - люди з різними статками, їхні діти вчилися у різних школах, але їх об*єднують схожі клопоти.

Аудіозапис програми. Другий випуск:

З кожним роком українські випускні стають все більш розкішними - це помітно і по вбранню вже колишніх школярів, і з оповідок батьків, тугість гаманців який витримує неабиякі випробування. Львів так само як Київ, Харків, Дніпропетровськ та інші великі міста, дивує городян модельними сукнями та зовсім не дитячим макіяжем випускниць. До речі, ресторани для випускних там замовляють ще у вересні, на початку навчального року - каже кореспондентка Радіо Свобода у Львові Галина Терещук.

Якщо в Україні лімузин для випускників це скоріше принада багатих людей, то у США це норма - один з обов*язкових елементів так званого "прому". Це скорочена назва шкільного балу - від слова "променад". На такі бали завжди запрошують відомих гостей - каже кореспондент Радіо Свобода у США Юрій Дулерайн.

Аудіозапис програми. Третій випуск:

Сучасні модні тенденції - не обов"язкові під час вибору сукні чи костюму для випускного балу, вважає дизайнер Оксана Караванська, особливо ще стосується дівчат. Старшокласниця йде на перший у своєму житті бал і мусить виглядати юною панною.

Аудіозапис програми. Четвертий випуск:
XS
SM
MD
LG