Доступність посилання

ТОП новини

Європейська преса про загибель британського солдата-мусульманина, про розслідування вбивства двох маленьких бельгійок та про успіх першої операції з пересадки носа.


Наталія Вікуліна Брюссель, 4 липня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Європейська преса пише про перше вбивство в Афганістані британського вояка-мусульманина. Бельгійські та інші європейські газети розміщують на перших шпальтах матеріали про розслідування вбивства двох дівчаток. Французька преса називає успіхом першу у світі операцію з пересадки частини обличчя, зроблену наприкінці минулого року.

24-річний капрал Яброн Гашмі став першим мусульманським солдатом із Британії, якого було вбито на війні з тероризмом в Іраку та Афганістані, пише британська газета „Індепендент”. Молодого вояка вбили в суботу в Афганістані, це вже п’ята загибель британських вояків, вбитих за останні три тижні. Попередній міністр оборони Джон Рейд раніше припускав, що трирічна військова місія Британії в Афганістані може обійтися взагалі без жертв, нагадує британська „Індепендент”. Між тим життя і смерть Яброна Гашмі є дуже символічними в той час, коли багато мусульман відчувають, що зовнішня політика уряду Тоні Блера ігнорує інтереси мусульманського світу.

Бельгія не може отямитися від вбивства двох маленьких сестер – 7-річної Стасі і 10-річної Наталі. Розслідуванню їхніх смертей присвячує статтю бельгійська „Ле Суар”. Дівчаток було викрадено в одному з кафе міста Льєжа наприкінці червня, після кількатижневих пошуків їх знайшли мертвими. В їхньому вбивстві пдозрюють 38-річного бельгійця марокканського походження, що його раніше судили за педофілію. Газета повідомляє, що аналіз ДНК слідів, які залишив вбивця, проходить складніше, ніж очікувалося – адже тіла дівчаток довгий час перебували у воді.

Французька преса багато пише про успіх першої у світі операції з пересадки частини обличчя. У листопаді минулого року 38-річній француженці пришили новий ніс і частину підборіддя. Ця операція була єдиним порятунком для жінки, яку покусав собака. Нині, за сім місяців після операції, можна говорити про успіх першої пересадки обличчя, пише французька „Ле Монд”.

Окрім медичних складнощів, навколо операції розгорівся скандал – хірургів обвинуватили в тому, що вони не мали офіційної згоди пацієнтки та без її відома оприлюднили її ім’я. Нині про ці негаразди забуто. Експерти кажуть, що операція відкриває шлях до пересадки обличчя іншим пацієнтам, які цього потребують. Газета наводить слова професора Жана-Мішеля Дюбернара, який сказав: пересадка коліна, гортані вже проводилася успішно, а пересадка обличчя розпочинає нову еру в хірургії.
XS
SM
MD
LG