Доступність посилання

ТОП новини

У Одесі коментують події у парламенті.


Петро Каландирець Одеса, 7 липня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Лідери різних політичних партій в Одесі жваво обговорюють нинішні події навколо розпаду помаранчевої коаліції та обрання Головою Верховної Ради України лідера соціалістів Олександра Мороза. Задоволення з приводу подій у парламенті висловили активісти Компартії та Партії регіонів. А демократичні сили готові, що „Наша Україна” і БЮТ знов будуть у опозиції.

Народний депутат України (Блок Юлії Тимошенко) Левко Лук’яненко висловив думку, що факт підтримки фракціями Комуністичної та Соціалістичної партій ідеї висунення Віктора Януковича на посаду голови уряду свідчить про „ігнорування ними національних інтересів та їхнє палке прагнення влади”.

Левко Лук’яненко: “Блоку Юлії Тимошенко і блоку „Наша Україна” у цих умовах слід переходити до опозиційної діяльності. У нас все таки є велика група депутатів, яка може зробити дуже багато для блокування ініціатив спрямованих проти інтересів української нації. Ще буде тривалий час формування парламентських комітетів та їх керівників. Маємо послідовно відстоювати своє право на частину цих комітетів, яку пропонували ми коли Партія регіонів була у опозиції”.

Левко Лук’яненко назвав дії Олександра Мороза „фактичною зрадою”. На його думку, „відбулася змова таємна від „Нашої України” і БЮТ. Саме завдяки лідеру Соцпартії зруйнована попередня коаліція”.

Голова Миколаївської крайової організації Народного Руху України Юрій Діденко наголосив, що поведінка фракції Соцпартії та її лідера його „не дивує”. „Це вже не перша зрада Олександра Мороза. Вперше він здав комуністів у 1991 році утворивши Соцпартію. Можемо згадати і його участь у розпаді „канівської четвірки”. Він був готовий на будь який крок заради повернення на посаду спікера. Але, тим він надзвичайно втратив в очах виборців України”.

Юрій Діденко не виключив, що у разі повернення Віктора Януковича на посаду Голови уряду „ми відчуємо відродження адмінресурсу, проблеми зі свободою слова. Сьогодні ми будемо мати повернення до традицій, які ми переживали за часів Президента Леоніда Кучми”.

Кандидат філософських наук, консультант Одеського філіалу Національного інституту стратегічних досліджень при Президенті України Михайло Мацюк вважає, що останні події у Верховній Раді України є „шкідливою зрадою не демократичної коаліції, а України”.

Михайло Мацюк: „У України було багато зрадників. І злочини цих зрадників досі прирікають Україну на нищення. Згадаємо коли Винниченко казав, що українську історію не можливо читати без брому. А це тому, що історію цю плюндрували негідники і зрадники. Олександр Мороз є однією з ланок історичного ланцюгу національної зради”.

Депутат Одеської міськради (фракція „Наша Одеса) Наталка Чайчук все ще вірить у можливості збереження „помаранчевої коаліції”. На її думку:

„Я все таки прихильник помаранчевої коаліції і вважаю, що слід її зберегти. Все таки „широка коаліція” нівелює саме поняття виборів за пропорційною системою. Таким чином я вважаю, що дії Олександра Мороза і Соцпартії є у неправильному напрямку. На сьогоднішній день всі розуміють, що слід розблоковувати роботу Верховної Ради України. Ми вже дійшли до межі, коли вибір один: або працювати, або вже України незалежної не буде. Сьогодні до мене телефонував лідер Союзу православних громадян України Валерій Каурпов і тішився, що нинішні події у Верховній Раді наближають кінець незалежності України”.

Стало відомо, що голова Одеської крайової організації Народного Руху України Геннадій Щипківський терміново відбув до Києва на засідання Центрального проводу партії до Києва. Його учасники планують обговорити нинішню ситуацію навколо Верховної Ради України. А на наступному тижні, у четвер, на спільні збори зберуться представники різних політичних партій в Одесі.. Учасники нещодавно утвореної Координаційної Ради на захист демократії в Україні висловлять власне ставлення до подій у парламенті та поведінки Голови Соцпартії Олександра Мороза. Геннадій Щипківський переконаний, що блок „Наша Україна” буде в лавах опозиційних сил у Верховній Раді.
XS
SM
MD
LG