Доступність посилання

ТОП новини

Дніпропетровськ за чверть століття: тепер без грифу “таємно”.


Юлія Рацибарська Дніпропетровськ. 13 липня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Сьогодні у Дніпропетровську розпочалися громадські обговорення проекту Генерального плану розвитку міста на наступні 25 років. Цей проект розробили київські фахівці і до цього часу він знаходився під грифом «секретно».


У найближчі 25 років Дніпропетровськ стане тіснішим, глибшим і вищим. Нові параметри обличчя міста обговорюють сьогодні й завтра представники громадськості й місцеві фахівці — проектувальники, будівельники, архітектори.

Столичні спеціалісти, які розробили проект, передбачили ущільнити житлові масиви мегаполісу, прокласти нові транспортні магістралі, спорудити нові мости.

Для міста жити за планом, погоджуються учасники громадського обговорення, звичайно ж, краще, ніж без нього. Однак у місцевих спеціалістів уже є низка зауважень до розробки. Приміром, екологи зазначають, що бракує зелених насаджень, що планувальники, проектуючи будівництво, мали б дотримуватись санітарних зон навколо небезпечних промислових підприємств. Та й самі підприємства повинні ці зони повстановлювати, як цього вимагає законодавство.

Будівельники критикують у плані брак інженерних споруд, зокрема очисних, те, як будуть розташовані транзитні магістралі і те, що документ не визначає чітких меж між Дніпропетровськом і Дніпропетровським районом.

Свою думку щодо Генерального плану в інтерв’ю «Радіо Свобод»а висловив колишній головний архітектор міста, а нині депутат міськради Ігор Богданов.

«Не буває ідеальних робіт. Щось краще, щось гірше. Будь-який генеральний план — це результат компромісу для того, щоб місто стало кращим, щоб у ньому стало зручніше жити. На мій погляд, одна із проблем на сьогодні — це темпи реалізації Генплану».

Пізніше, як прогнозують фахівці, можуть виникнути проблеми і з фінансуванням реалізації цього проекту. У скільки він обійдеться місту, дотепер ніхто не підраховував. Але вже зараз відомо — більша частина витрат ляже на міську скарбницю. Хоча є сподівання й на державу — хоча б у добудові метро чи фінансуванні спорудження житла, доступного для малозабезпечених.

Обсяги будівництва житла — це також головна відмінність нового Генплану від попередніх, тих, що розробляли й впроваджували за радянських часів. Головний архітектор Дніпропетровська Ігор Підорван обіцяє, що будувати будуть якісніше.

«Скажімо, якщо раніше ми будували 600-700 тисяч метрів житла на рік. Ну якого житла, ви знаєте. То сьогодні кількість житла значно менша, а якість — значно вища».

Те, що такі слухання взагалі відбуваються, і влада, й громадськість оцінює позитивно. Ігор Підорван порівняв слухання з проекту Генерального плану з обговоренням конструювання космічної ракети.

«Робиться ракета— летіти в космос. Для мене там багато незрозумілого. Я буду запитувати. Приблизно так. А в тому, що треба летіти, ніхто не сумнівається. Буквально скоро усі будуть розуміти, що це за документ. Без нього взагалі працювати не можна».

Коли ж стартує ця ракета, поки що не відомо. Після публічних дебатів документ мають затвердити депутати міської ради, яка, нагадаю, пересварившись за посади, вже півтора місяці не працює.
XS
SM
MD
LG