Доступність посилання

ТОП новини

Європарламент підтримує розширення миротворчих сил у Лівані


Наталія Вікуліна Брюссель, 20 липня 2006 (RadioSvoboda.Ua) Європарламент підтримує розширення миротворчих сил у Лівані, виступає за негайне припинення вогню в регіоні і надання біженцям гуманітарної допомоги. Про це заявили лідери всіх політичних фракцій Європарламенту, які зібралися на позачергове засідання, присвячене кризі на Близькому Сході.

Євродепутати надзвичайно стривожені зростанням конфлікту на Близькому Сході. Парламентарі підтримують розширення миротворчих сил ООН у Лівані за участю миротворців від Євросоюзу. Лідер групи лібералів і демократів у Європарламенті Грем Вотсон заявив, що ЄС наразі робить у регіоні тільки одну річ – евакуює своїх громадян. На його переконання, у Лівані слід значно збільшити кількість миротворців ООН, допомогти країні мають бути готовими також війська Євросоюзу та НАТО.

Про інші пропозиції розповідає голова Європарламенту Хосеп Боррель:

«Всі політичні групи парламенту погодилися - і це дуже важливо – що для того, аби уникнути гуманітарної кризи, викликаної військовими діями, слід розгорнути міжнародну допомогу, слід негайно припинити вогонь, зміцнити позицію Об’єднаних Націй. Ув’язнених слід звільнити і розпочати переговори».

Депутати вважають, що, допомагаючи розв’язати близькосхідну кризу, всі структури та країни Євросоюзу повинні говорити в один голос. Європарламент надто стривожений дедалі зростаючою гуманітарною кризою в Лівані, серед іншого парламентарі пропонують, аби Єврокомісія надала якомога більшу допомогу жертвам конфлікту і біженцям, що перебувають на Кіпрі.

Депутат Вотсон уважає, що припинення вогню найкраще допоможе розв’язанню кризи з біженцями:

«Ми шоковані тим, що відбувається. Найкращий шлях допомогти мирним жителям – це припинити бомбардування. Звичайно, нараховується вже багато біженців, ми маємо отримати для них гуманітарну допомогу і допомогти біженцям у Газі, Лівані і на Кіпрі. Але найважливіше – це чинити міжнародний тиск на Ізраїль та Хезболлу, аби вони припинили бої. Слід відправити до регіону міжнародні сили з підтримки миру та негайно доставити гуманітарну допомогу, щоб сприяти відновленню Лівану», - сказав європарламентар у коментарі для радіо Свобода.
XS
SM
MD
LG