Доступність посилання

ТОП новини

Латвія та Казахстан мають спільні інтереси, - засвідчив візит Нурсултана Назарбаєва до Риги.


Людмила Пилип Рига, 20 липня 2006 - У Ризі з візитом перебував Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв. Латвійська сторона сподівається на активізацію співпраці з країною, яка володіє значними запасами енергоресурсів. Казахстан, у свою чергу, має намір за допомогою Латвії потрапити на європейські ринки.

Казахстан, завдяки значному експортному потенціалу енергоресурсів, економіці, що стрімко розвивається, та прогнозованості політичної ситуації є у сфері інтересів латвійських бізнесменів та політиків. Міністр закордонних справ Латвії Артіс Пабрікс зазначив, що одним із пріоритетів країни є сприяння розвитку співпраці з Казахтаном в енергетичній галузі.

Атіс Пабрікс: “Сьогодні завдякі відкритій енергетичній політиці Казахстану у дружніх відносинах з ним такі великі країни, як США, Китай та Росія. Зрозуміло, для Латвії економічним та політичним пріоритетом є сприяння розвитку відносин у сфері енергетики з Казахстаном, оскільці ця держава значною мірою є ключем до розвитку енергетичних відносин з Китаєм та торгівлі з Росією”.

Казахстан також зацікавлений в активізації співробітництва з Латвію. Про це, зокрема під час візиту до Риги, зазначив президент країни Нурсултан Назарбаєв. За його словами, Казахстан за допомогою Латвії збирається вийти на європейський ринок. Казахська сторона висловила бажання придбати державні акції латвійського транзитного холдингу “Вентспілс Нафта”, а також брати участь у роботі інших латвійських транзитних підприємств. Латвія позитивно віднеслась до намірів Астани. Каже міністр закордонних справ країни Атіс Пабрикс:

Венспілс та інші латвійські порти цікавлять Казахстан як експортну країну. Через ці порти можуть експортуватися як казахські товари, так і товари їхніх сусідів. Я хочу додати, що латвійська держава і місцеві підприємці зацікавлені у співробітництві з Казахстаном”.

Латвійські експерти можливе придбання Казахстаном пакету акцій “Венспілс нафта” вважають сприятливим для Латвії рішенням. На думку економіста Райти Карнієте, цей крок матиме для країни щонайменше два позитивні аспекти: налагодження добрих стосунків з Росією та збільшення інвестицій в латвійську економіку.

Каже Райта Карнієте: “Не так важливо, хто придбає акції, важливим є надходження ресурсів, що дозволить працювати місцевим підприємцям. Це означає, що вони зможуть забезпечити достатньо інтенсивне транспортування нафтопродуктів через Вентспілський порт. Це головне”.

Про сприяння співробітництва Латвії та Казахстану покращенню латвійсько-російських відносин зазначив під час візиту до Латвії і Нурсултан Назарбаєв. За його словами, відносини між Латвією та Росією слід спрямувати у прагматичне русло, чому безумовно сприяв би транзит казахських вантажів через латвійські порти.
XS
SM
MD
LG