Доступність посилання

ТОП новини

Спекотний Апокаліпсис розпочався?


Василь Зілгалов Прага, 27 липня 2006 (RadioSvoboda.ua) - Нестерпно спекотно, земля вигорає і тріскається, сотні людей не витримують тяжкої духоти цього літа. Ліси і поля палають самі по собі. І це характерно cьогодні не лише для Лос - Анжелеса та Ріо - де - Жанейро, але й для Лондона і Праги.

Вчора у Чехії була зафіксована найвища за останні 140 років температура - понад 35 градусів, а сьогодні стовпчик термометра піднявся вже до плюс 36-ти. А що чекати до кінця тижня - прогнози не втішні. Розповідає Людмила Яновська, батьки якої живуть у селі неподалік від чеського промислового і пивного центру Плзня:

"Ми приходимо до ставка і зупиняємося в тіні дерев. Жахлива спека і дуже сухо. Як потрібен дощ! Помідорів мало і вони будуть, мабуть, дуже маленькі. Гриби не ростуть тому, що так сухо; тут зовсім немає вологи".

Подібні види на урожай і в інших країнах Європи й Америки. Польські урядовці попереджають, що можуть втратять 20% урожаю зернових, в Німеччині є загроза загибелі до половини врожаю на селі. Внаслідок спеки палають ліси не лише в Каліфорнії, але й в чеській Швейцарії та в італійських Альпах.

Парадокс, але Південь Європи сьогодні виглядає краще, аніж Північ. Ось як пояснює це Жан –П‘єр Дарніс, француз, що нині мешкає в Римі:

"Рим – це місто, яке традиційно працює впродовж спекотного літа. І я думаю, що це менша несподіванка для півдня Італії, аніж для півночі Європи, Франції, Голландії, де це сприймається насправді як шок".

Вчені у оцінках цієї спеки лаконічніші. В НАСА /американське Національне аеро-космічне агенство/ кажуть, що найспекотніший на планеті був 2005 рік, який перевищив рекорди температур трьох задушливих років кінця ХІХ століття. Британці вважають, що піки спекотних температур останніх десятиліть частіші, аніж це було раніше. Але найпрактичніші все ж згадані римляни, які встановили вдома кондиціонери і не звертають уваги на будь-яку спеку.
XS
SM
MD
LG