
Тепер робоча група, 6 членів якої з 8 присутніх на засіданні є членами Російської громади Криму, остаточно затвердила ці рекомендації. Перша з них – провести загальнокримський референдум про державний статус російської мови.
Каже Сергій Цеков: “Три чверті кримчан сказали під час перепису, що російська мова є рідною. Думаю, якщо ми проведемо референдум, то отримаємо результати ще кращі – можливо, 90% тих, хто прийде на виборчі дільниці, висловляться за надання російській мові статусу державної на Україні”.
Ще одна пропозиція виникла цілком неочікувано, але була підтримана робочою групою майже одноголосно – про підготовку змін до конституції АРК.
Сергій Цеков: “Відчувається, що сьогодні назріла серйозна робота над внесенням змін і доповнень до конституції АРК. Тож ми ухвалили рішення провести дуже серйозне обговорення на парламентських слуханнях з конституції Автономної Республіки Крим”.
Втім, член робочої групи, депутат кримського парламенту від Блоку Наталі Вітренко Валерій Іванов заявив, що вимагатиме розгляду питання про зміни в кримській конституції, які суттєво розширять повноваження Криму, уже на найближчій сесії:
“Якщо ми затягнемо внесення змін до конституції Криму на рік-два, як це дехто пропонує, то все буде українською мовою і тоді вже не буде ні Ради міністрів автономії, ні Верховної Ради, а буде Кримська область”.
Коментуючи такі плани автономних депутатів, відомий кримський аналітик Микола Семена сказав, що це лише свідчить про нездатність нової кримської влади ставити і вирішувати реальні проблеми регіону.