Доступність посилання

ТОП новини

Кримські депутати беруться за статус російської мови і зміни до конституції автономії.


Володимир Притула Сімферополь, 2 серпня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – Кримські депутати беруться за статус російської мови і за зміни до конституції автономії. Сьогодні на засіданні робочої групи з питань розвитку мов у Криму вони вирішили винести на розгляд найближчих сесій Верховної Ради АРК пропозиції щодо проведення загальнокримського референдуму про державний статус російської мови. А ще розпочати підготовку до змін у конституції Криму.

Керівник Робочої групи з мовних питань 1-й віцеспікер ВР Криму Сергій Цеков.
1-й віце-спікер кримського парламенту і лідер Російської громади Криму Сергій Цеков закликає робочу групу з підготовки питання "Про забезпечення функціонування державної, російської та інших національних мов в АРК" зосередитися на головному. Минулого тижня в Сімферополі відбулися депутатські слухання на цю ж тему, але через різне бачення учасниками розв’язання мовних проблем Криму, рекомендації слухань на голосування не виносилися.

Тепер робоча група, 6 членів якої з 8 присутніх на засіданні є членами Російської громади Криму, остаточно затвердила ці рекомендації. Перша з них – провести загальнокримський референдум про державний статус російської мови.

Каже Сергій Цеков: “Три чверті кримчан сказали під час перепису, що російська мова є рідною. Думаю, якщо ми проведемо референдум, то отримаємо результати ще кращі – можливо, 90% тих, хто прийде на виборчі дільниці, висловляться за надання російській мові статусу державної на Україні”.

Ще одна пропозиція виникла цілком неочікувано, але була підтримана робочою групою майже одноголосно – про підготовку змін до конституції АРК.

Сергій Цеков: “Відчувається, що сьогодні назріла серйозна робота над внесенням змін і доповнень до конституції АРК. Тож ми ухвалили рішення провести дуже серйозне обговорення на парламентських слуханнях з конституції Автономної Республіки Крим”.

Втім, член робочої групи, депутат кримського парламенту від Блоку Наталі Вітренко Валерій Іванов заявив, що вимагатиме розгляду питання про зміни в кримській конституції, які суттєво розширять повноваження Криму, уже на найближчій сесії:

“Якщо ми затягнемо внесення змін до конституції Криму на рік-два, як це дехто пропонує, то все буде українською мовою і тоді вже не буде ні Ради міністрів автономії, ні Верховної Ради, а буде Кримська область”.

Коментуючи такі плани автономних депутатів, відомий кримський аналітик Микола Семена сказав, що це лише свідчить про нездатність нової кримської влади ставити і вирішувати реальні проблеми регіону.
XS
SM
MD
LG