Доступність посилання

ТОП новини

У ніч, коли Україна отримала в прем’єри Януковича, в Одесі Ленін позбувся голови.


Петро Каландирець Одеса, 3 серпня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Перенесення пам’ятника вождю світового пролетаріату триватиме приблизно два - три тижні. Його реалізує київська фірма „Художник” при Об’єднанні художників України, яка має відповідну ліцензію, досвід перенесення пам’ятників у різних містах України.

Демонтаж пам'ятника Леніну на Куликовому полі.
На нове місце розташування – парк Ленінського комсомолу – пам’ятник одеського Ілліча перевозять частинами. Почали з голови. І вночі.

Заступник Одеського міського голови Михайло Кучук пояснив необхідність початку робіт з перенесення саме у нічний час „залученням до процесу складної техніки і вимогами дотримання правил безпеки, бо вага споруди є вражаючою”.

Добрі наміри міської влади закінчилися скандалом. Перший заступник Одеського обкому КПУ Євген Царьков заявив про побиття активістів „лівих сил”, які охороняли пам’ятник, працівниками правоохоронних органів.

Заступник Одеського міського голови заперечив такі твердження. „Наскільки я знаю, працівники міліції жодних протиправних дій не вчинили. Силу застосовано не було”.

Спростували твердження „лівих” про застосування міліцією сили і представники правоохоронних органів.
Голова з пам''ятника переїхала першою...
(© RadioSvoboda.Ua)
Щоправда, висловити свою позицію на мікрофон вони відмовились.

Незважаючи на напругу і скандали довкола перенесення Леніна, решта частин пам’ятника потраплять до нового місця призначення вже найближчим часом. По завершенні цих робіт розпочнеться значно триваліший процес відновлення пам’ятника. Усі роботи здійснюються за добровільні грошові внески, зібрані з різноманітних організацій і підприємств.

„Після зникнення пам’ятника Леніну з Куликового поля тут планується розпочати проект реконструкції території. Він передбачає будівництво сучасного підземного торговельного центру, паркінгів для автомашин. „Куликове поле перетвориться і у справжнє місце відпочинку одеситів. Тут планується побудувати і розважальний центр”, - сказав заступник Одеського міського голови Михайло Кучук.

Рішення про перенесення пам’ятника Леніну ухвалила Одеська міськрада. Дозвіл на це дало Міністерство культури і туризму та Державна служба охорони культурної спадщини.
XS
SM
MD
LG