
Один з авторів звіту Кріс Вокер в інтерв''ю Радіо Свобода зазначив, що Київ уже зробив певні кроки щодо більшої відповідальності уряду, але багато ще попереду:
"Зі звіту про таку державу, як Україна, зрозуміло, що їхні зусилля мають бути тривалими. Вони роблять два кроки вперед і один крок назад щодо ключових питань керівництва. Все ж завдяки їхнім зусиллям з листопада 2004 до листопада 2005, тобто за період, що його охоплює звіт, ми побачили значний поступ" .
Спираючись у своєму дослідженні на опитування громадської думки та представників еліти, які впливають на ухвалення рішень, дослідники „Дому Свободи” помітили, що багато країн, зокрема держави Кавказу, мають спільні проблеми, проте вирішують їх по-різному. Кріс Вокер пояснює:
"Важливий сигнал з країн Кавказу полягає у тому, що всі вони потерпають від слабких інституцій та спадщини старої системи, що полягає зокрема у корупції. Наше дослідження показує , що грузинська влада вдалася до найбільш енергійних зусиль для того, щоб досягти прогресу у боротьбі із найголовнішими з цих проблем".
Тим часом, як в Азербайджані, за словами Кріса Вокера, „система керівництва зберігає радянські ознаки, що унеможливлює збільшення відповідальності влади.
У документі дано аналіз ситуації в 30 країнах світу, проте до нього не увійшла така ключова держава регіону як Росія. Планується, що дослідження про неї розповість новий звіт „Дому Свободи”, робота над яким уже триває.