Доступність посилання

ТОП новини

Україна і Грузія намагаються вибудувати відповідальну владу – звіт „Дому Свободи”.


Василь Зілгалов Прага, 3 серпня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – З колишніх радянських країн лише Україна і Грузія найбільш послідовно намагаються вибудувати відповідальну систему влади. Так вважають фахівці американської неурядової організації " Дім Свободи" /"Фрідом Гаус". У своєму щорічному звіті про ситуацію з демократичними цінностями, людськими правами, законністю та антикорупційними здобутками, вони звертають особливу увагу на демократичне керівництво як запоруку політичного розвитку та економічного зростання.


У звіті під назвою „Країни на роздоріжжі” дослідники „Дому Свободи” виділяють дві, на їхню думку, ключові складові демократичного правління: вільні засоби масової інформації та незалежне судочинство. Говорячи про Україну, американські дослідники констатують значний поступ у справі звільнення засобів масової інформації, але при цьому висловлюють жаль з приводу того, що українські політики та державні службовці не дуже підкоряються верховенству права.

Один з авторів звіту Кріс Вокер в інтерв''ю Радіо Свобода зазначив, що Київ уже зробив певні кроки щодо більшої відповідальності уряду, але багато ще попереду:

"Зі звіту про таку державу, як Україна, зрозуміло, що їхні зусилля мають бути тривалими. Вони роблять два кроки вперед і один крок назад щодо ключових питань керівництва. Все ж завдяки їхнім зусиллям з листопада 2004 до листопада 2005, тобто за період, що його охоплює звіт, ми побачили значний поступ" .

Спираючись у своєму дослідженні на опитування громадської думки та представників еліти, які впливають на ухвалення рішень, дослідники „Дому Свободи” помітили, що багато країн, зокрема держави Кавказу, мають спільні проблеми, проте вирішують їх по-різному. Кріс Вокер пояснює:

"Важливий сигнал з країн Кавказу полягає у тому, що всі вони потерпають від слабких інституцій та спадщини старої системи, що полягає зокрема у корупції. Наше дослідження показує , що грузинська влада вдалася до найбільш енергійних зусиль для того, щоб досягти прогресу у боротьбі із найголовнішими з цих проблем".

Тим часом, як в Азербайджані, за словами Кріса Вокера, „система керівництва зберігає радянські ознаки, що унеможливлює збільшення відповідальності влади.

У документі дано аналіз ситуації в 30 країнах світу, проте до нього не увійшла така ключова держава регіону як Росія. Планується, що дослідження про неї розповість новий звіт „Дому Свободи”, робота над яким уже триває.
XS
SM
MD
LG