Доступність посилання

ТОП новини

Піщані скульптури розповідають про давню історію Брюгге.


Наталія Вікуліна Брюгге, 2 серпня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - У бельгійському Брюгге відкрилася виставка піщаних скульптур, присвячена більше ніж тисячолітній історії цього містечка. 47 скульпторів з 13 країн, у тому числі з України, створили з піску справжній середньовічний Брюгге з його соборами, церквами, вулицями та історичними персонажами.

Пісчана скульптура з виставки.
Північною Венецією називають бельгійський Брюгге за його химерні будинки з незвичайними фасадами та водні канали, якими в гарну погоду так люблять мандрувати туристи. Вважається, що Брюгге найкраще зберігся серед усіх середньовічних містечок Європи. Познайомитися краще з історією Брюгге допоможе пісок, або, точніше, скульптури з нього. Про виставку розповідає її організатор Александер Деман:

„Ми вибрали тенму „Легенди й історія Брюгге”. Спочатку люди відвідують фестиваль піщаних скульптур, а потім вони йдуть до центра міста, де можуть у реальності побачити те, що було зображено нашими скульптурами. На спорудження виставки цього року знадобилося п’ять тижнів, на скульптури пішло чотири тонни піску”.

Завдяки піщаним фігурам в кілька метрів заввишки відвідувачі можуть познайомитися з міфами і реальними історіями Брюгге. Так, скульптури розповідають нам про Озеро кохання – за легендою, на його дні поховали дівчину Мінну, яка померла, не дочекавшись свого коханого з війни. А ось пісок розказує про реальну історію на ринковій площі Брюгге: на початку 14 сторіччя мешканці містечка вбили французів, які окупували Брюгге. Аби розрізнити французів від місцевих фламандців, жителі Брюгге організували своєрідний мовний тест: кожен, хто не зміг сказати певну фразу фламандською мовою, відправився на страту. Піщані фігури розповідають і про історію славнозвісного мережива з Брюгге – мовляв, одна дівчина заснула в лісі, а на її обличчі павук сплів чарівне павутиння, яке ця дівчина й повторила потім у мереживі.

Фестивалі піщаних скульптур спочатку проводилися у Сполучених Штатах, а 1991 року експозицію з піску вперше організували в Європі – в голландському містечку Схевенінген. Європейцям видовище сподобалося, і піщані фігури почали хід по Європі. Фестивалі скульптур у Бельгії – спочатку у Зеебрюгге, а цього року вперше в Брюгге – вважаються одними з найпрестижніших. У Брюгге над шедеврами з піску трудилися цього року і двоє українських майстрів. За даними організатора виставки, українець Андрій Кудрін належить до першої двадцятки піщаних скульпторів світу. Одеситка Євгенія Колот, студентка мистецтва в Гамбарзі, почала працювати з піском не так давно, це її друга експозиція. Вона вважає, що це мистецтво є цікавим і для неї, і для інших людей:

Макет пісчаного замку.
„Мені дуже подобається цей матеріал, тому що пісок має багато можливостей. Це дуже цікаво. Я побачили перший проект у Любеку, і це було дуже яскравим. Люди, котрі працюють у цьому проекті, були дуже привітні до мене, мені подобається працювати з ними”.

В середині вересня бульдозер зрівняє з землею з такими зусиллями створене піщане містечко Брюгге. Організатор виставки Александер Деман каже, що митцям залишиться тільки пам’ять від їхніх творінь, але це нормально, адже піщані скульптури – це тимчасове явище, і наступного року Бельгія побачить уже нові фігури з піску.
XS
SM
MD
LG