Доступність посилання

ТОП новини

Як оцінюють підписання універсалу та подання кандидатури Віктора Януковича на прем’єра різні політичні сили?


Кирило Булкін Київ, 4 серпня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - У Верховній Раді – новий політичний розклад. Представники кожної із парламентських фракцій осмислюють події минулої доби і дають їм свої оцінки. Свій погляд на підписання універсалу національної єдності та подання президентом кандидатури Віктора Януковича на посаду прем’єра в ефірі вчорашньої “Вечірньої Свободи” висловили народні депутати України Левко Лук’яненко (БЮТ), Микола Катеринчук (“Наша Україна”) та Дмитро Святаш (Фракція Регіонів).

Президент подав запропоновану парламентом кандидатуру Віктора Януковича на посаду прем’єр-міністра, представники фракцій (крім БЮТ) підписали Універсал національної єдності. “Наша Україна” входить до коаліції, яка тепер отримала назву “коаліції національної єдності”, БЮТ іде в опозицію. Таким є тезовий виклад основних подій попередньої доби. А як оцінюють їх народні депутати, що були поблизу епіцентру цих подій?

Представник “Регіонів України” Дмитро Святаш, природно, дає високу оцінку новому витку української політики:

“Я думаю, що підписанням Універсалу національної в Україні сталася вже нова політична реалія, тому що Україну ділили до Майдану і після Майдану, а зараз це вже якась третя формація. Я думаю, що саме підписанням цієї угоди і майбутнім формуванням поширеної парламентської більшості вже з іншою назвою, яка є сьогодні, ми переходимо вже до політики не роз’єднання, а поступового об’єднання України. Тому, думаю, те, що сталося, дуже корисно для держави і для народу.”.

Натомість, член фракції БЮТ Левко Лук’яненко заявляє про повернення кучмізму і називає те, що сталося, проявом “реакції”:

“Кучміський режим за 10 років існування, власне, завдав Україні такої величезної шкоди, якої завдала хіба що татаро-монгольська навала. Народ нарешті не витримав, повстав і усунув цей режим. Так от, представником кучмівського режиму був Янукович. Тепер цю особу Президент Ющенко підняв, вирівняв із собою і поставив в один рівень. Таким чином кумівський режим в особі Януковича, скажемо, повернувся в Україну. Це є реакція, проти якої я категорично”.

Окрему позицію займає Микола Катеринчук (“Наша Україна”). Він не погодився з рішенням своєї фракції про приєднання до коаліції “Регіонів”, СПУ та КПУ. Тому він підкреслює, що висловлює лише свій особистий погляд:

“Намагання підписати цей універсал – це спроба об’єднати через політичну еліту і бізнес-еліту Україну. Я думаю, що це тільки спроба. Насправді посада прем’єр-міністра Януковича не зшиває Україну, вона її далі роз’єднує. Але будемо виходити з того, що з чогось треба було починати. Дуже добре, що цей почався рух. Я як майбутній представник опозиції буду робити все, аби влада звертала на демократичний розвиток України”.

Відповідними до оцінки подій, що відбулися в Україні вчора і сьогодні, будуть і подальші кроки політичних сил. На сьогоднішньому порядку денному Верховної Ради – питання про призначення Віктора Януковича Прем''єр-міністром України, про призначення суддів Конституційного Суду України. Далі – щоденне напружене протистояння влади й опозиції, в якому кожна зі сторін намагатиметься довести свою правоту.
XS
SM
MD
LG