Доступність посилання

ТОП новини

Рада з прав людини ООН проведе зустріч щодо лівансько-ізраїльського конфлікту


Спеціальну нараду, яка має відбутись цього тижня у Женеві, скличуть за ініціативою мусульманських країн.

Лист із відповідним проханням, презентований Тунісом, підписали 16 держав – це третина учасниць Ради з прав людини ООН.

Тим часом, Франція заявила про готовність змінити вироблений спільно зі США проект резолюції Ради Безпеки ООН щодо припинення близькосхідного конфлікту.

Напередодні документ розкритикувала Ліга Арабських держав і Росія.

Міністр закордонних справ Ірану Манучехр Моттакі назвав резолюцію “антиліванською операцією”.

Він зазначив, що Рада Безпеки ООН поклала відповідальність за кризу на Близькому Сході на Ліван і проігнорувала вимогу Бейрута вивести з території країни ізраїльський контингент.

Представник Росії в ООН Віталій Чуркін назвав резолюцію “непотрібною” Лівану і додав, що вона може призвести тільки до “продовження протистояння”.

Президент США Джордж Буш погодився, що конфлікт потрібно припинити “якнайшвидше”, але зазначив, що не хоче створити “вакуум”, що дозволить “Хезболлі” дестабілізувати регіон.

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр заявив, що голосування щодо проекту резолюції Ради Безпеки ООН може відбутися вже цього тижня:

"З [проектом] резолюції Ради Безпеки [ООН], який цього тижня запропонують до затвердження у Нью-Йорку, ми маємо реальний шанс на негайне та необхідне припинення бойових дій на Близькому Сході. Передумовою для цього є те, що обидві сторони – як Ізраїль, так і Ліван, - погодились на розміщення міжнародної стабілізаційної місії у прикордонних регіонах на сході Лівану”.

Він розпочав триденний візит до регіону з метою вмовити обидві сторони конфлікту погодитись на ініціативу Ради Безпеки ООН.

Сьогодні Штайнмайєр планує зустрітися з прем’єр-міністром Лівану Фуадом Сіньорою та спікером парламенту країни Набіхом Беррі.
XS
SM
MD
LG