Доступність посилання

ТОП новини

Росія: Україна мусить вступити до Митного союзу, бо інакше… (європейська преса)


Прага – Європейська преса інформує про те, що Росія нарощує тиск на Київ із метою змусити українське керівництво ухвалити рішення про вступ до Митного союзу під егідою Росії. Російське керівництво при цьому не приховує, що вступ України до Митного союзу – це лише проміжний крок на шляху повного поглинання економіки України сильнішою Росією. У Москві також вважають, що такий крок Києва означає розрив його стосунків із Євросоюзом і фактично вихід з СОТ. Газети також зауважують, що наступним кроком дедалі більшого тиску з боку Москви на Київ буде приїзд до Києва 19 квітня правої руки Володимира Путіна – віце-прем’єра Росії Ігоря Сєчина.

Московське видання «Коммерсант» оприлюднило інтерв’ю відповідального секретаря Митного союзу Росії, Казахстану и Білорусі Сергія Глазьєва, котрий вважає, що з часом Україна ще ухвалить рішення про вступ і до Митного союзу, і до Єдиного економічного простору, що формується на базі того ж Митного союзу під егідою Росії. Глазьєв чітко заявив, що Москву не цікавить формула Януковича «3 плюс 1», і «єдиний варіант – повноцінна участь України в роботі Митного союзу». Глазьєв також сказав, що наступний візит віце-прем’єра Росії Сєчина 19 квітня до Києва має на меті пояснити владі Януковича, які на неї чекають переваги у разі вступу України до Митного союзу, зокрема, можливість «вирішити питання щодо формули ціни на газ для України». Глазьєв також пояснив, що мова йде не просто про вступ України до Митного союзу, а про повну інтеграцію її економіки в Єдиний економічний простір шляхом відмови Києва від інтеграції з Євросоюзом та фактичний вихід України зі Світової організації торгівлі. Глазьєв також наголосив, що Україна при вступі до Митного союзу мусить переглянути свою Конституцію, бо при її вступі йдеться «про договір про комісію Митного союзу, котрий делегує наднаціональному органові повноваження з широкого кола питань». Фактично Глазьєв визнав тут, що на сьогодні не зовсім зрозумілий механізм ухвалення рішень цього наднаціонального органу чи міждержавної ради Митного союзу і йдеться поки що про якийсь консенсус. Глазьєв також не знає, який відсоток голосів буде мати Україна в разі входження до Митного союзу, і лише пояснив, що це буде вирішено вже після принципової згоди України на офіційні переговори про вступ. Якщо ж Україна піде на угоду з ЄС про зону вільної торгівлі, то Москва, як пояснив відповідальний секретар Митного союзу, вдасться до широкомасштабного вибудовування суворого митного кордону з Україною та посилення ввізного митного тиску на зону вільної торгівлі Києва з ЄС. Фактично Глазьєв визнав, що погрози квотами і захисними заходами є з боку Москви нічим іншим, як «політичним тиском», бо, мовляв, «у нас є впливові лобісти, котрі хочуть захистити внутрішній ринок із комерційних міркувань». Глазьєв також пояснив, що «при вступі України до Митного союзу вона змушена буде підвищити свої імпортні мита більш як удвічі», що суперечить у самій основі участі України в СОТ. А що всі нинішні члени Митного союзу не є членами СОТ, як пояснив Глазьєв, то «у цьому плані приєднання України до Митного союзу допоможе нам скоріше завершити переговори з СОТ… за один-два роки, і СОТ не буде куди подітися».

Брюссельське видання «Нова Європа» інформує про мету візиту 19 квітня до Києва віце-прем’єра Росії Ігоря Сєчина. Йдеться про намагання української влади переглянути ціну на російський газ та ймовірні поступки України щодо цього. Видання відзначило, що після незгоди Путіна відразу ж після візиту до Києва 12 квітня переглядати умови ціноутворення на газ для України голова українського уряду Микола Азаров заявив про «додаткові аргументи за перегляд цієї газової ціни», котрі озвучать Сєчину українські урядовці Андрій Клюєв та Юрій Бойко. Йдеться, зокрема, про ймовірність створення спільного підприємства між російським «Газпромом» та українським «Нафтогазом» та про спільну українсько-російську експлуатацію газотранспортної системи України, котра потребує негайної модернізації.

Московська «Нєзавісімая газета» вважає, що міністр оборони Росії Анатолій Сердюков «відредагує українську воєнну доктрину», та зауважує, що завіса секретності довкола проекту армійських реформ в Україні розпалює новий скандал у Києві. Бо йдеться про те, що, на думку експертів, нові доктрини – Стратегія національної безпеки і Воєнна доктрина України – не відповідають головним сучасним глобальним викликам. Наприклад, Воєнна доктрина, окрім дублювання Стратегії нацбезпеки, «не дає відповіді на питання про конкретні заходи для захисту національних інтересів, а лише констатує, що цей захист повинен будуватися в умовах позаблоковості і що в України немає зовнішніх ворогів». У багатьох у Києві викликало обурення те, що у новій Воєнній доктрині влади головне її занепокоєння – «небезпека внутрішнього воєнного конфлікту в Україні», а не небезпека агресії ззовні. Опозиція заявляє про намагання влади посилити таким чином контроль над суспільством і над демократією в Україні. Джерела «Нєзавісімої газети» в Києві також повідомили, що нова Воєнна доктрина України буде допрацьована, а також іще доповнена і за підсумками нинішнього візиту до України міністра оброни Росії Анатолія Сердюкова.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG