Доступність посилання

ТОП новини

Пулітцерівську премію у США вперше отримали й інтернет-дописувачі


Пулітцерівську премію за найкращий міжнародний репортаж отримали московські кореспонденти газети New York Times Кліффорд Ліві та Еллен Баррі
Пулітцерівську премію за найкращий міжнародний репортаж отримали московські кореспонденти газети New York Times Кліффорд Ліві та Еллен Баррі

Нью-Йорк – Найпрестижнішу для американських журналістів Пулітцерівську премію за 2011 рік вперше присудили не лише у традиційних категоріях журналістики, а й за дописи в інтернеті. По дві нагороди отримали газети New York Times і Los Angeles Times.

Варто зауважити, що нагороди Пулітцера отримали не лише журналісти широко відомих газет, таких як New York Times, Los Angeles Times, Wall Street Journal, що мають солідну міжнародну репутацію, а й репортери невеликих регіональних видань, мало кому відомих за межами їхніх штатів.

Наприклад, премію «За пізнавальні репортажі» присудили одразу п’ятьом журналістам вісконсинської газети Milwaukee Journal Sentinel – за серію статей про зусилля медиків вилікувати дитину із загадковою хворобою.

Нагорода «За найкращий нарис» поїхала до міста Ньюарк, штат Нью-Джерсі. Її отримала Емі Елліс Натт, репортер газети Star Ledger.

У категорії розслідувальної журналістики відзначено Пейдж Сент-Джон з флоридської газети Sarasota Herald Tribune.

Росія як країна «правового нігілізму»

Пулітцерівську премію за найкращий міжнародний репортаж отримали московські кореспонденти газети New York Times Кліффорд Ліві та Еллен Баррі. Їх відзначено за серію публікацій про тотальний занепад і корупованість російської юридичної системи.

З цього приводу Ліві зазначила: «З часу падіння комунізму майже два десятиріччя тому Росія не змогла впровадити справжньої влади закону. Найкричущішим прикладом цього є цілковита безкарність, яка пустила глибоке коріння у цій країні. Журналістів б’ють або вбивають, і ніхто не несе відповідальності. Дії органів безпеки, цих спадкоємців КДБ радянської ери, не мають жодних обмежень».

Американський репортер підкреслює, що сам президент Росії Дмитро Медведєв неодноразово говорив про «правовий нігілізм», притаманний російському суспільству. «Ми намагалися висвітлювати цю проблему для наших читачів», – каже Ліві.

До речі, New York Times щойно помістила черговий репортаж із Москви про скандал із раптовим казковим багатством Ольги Степанової, колишньої начальниці податкової інспекції. Вона придбала апартаменти у Дубаї, дала завдаток 629 тисяч доларів, збудувала під Москвою дачу вартістю 12 мільйонів доларів і купила ще будинок у Чорногорії.

Ще двоє колег Степанової теж купили апартаменти в Дубаї. Це була їхня частка за участь у фінансовій афері працівників міліції, які поцупили 230 мільйонів доларів, як подає газета…
XS
SM
MD
LG