![](http://gdb.rferl.org/9A502613-BA00-4E24-B1C9-08A2CCF42F62_w250.jpg)
Надія Світлична
![](http://gdb.rferl.org/0748A104-2512-4F8B-B2B8-8E9F98F85D73.JPG) |
В останню подорож провели її однодумці, друзі, представники діаспори, українські політики. |
|
Правозахисницю, відому громадську діячку відспівав у Володимирському соборі столиці Владика Димитрій:
“Пані Надія Світлична пробивалася на проповіді крізь терни, її голос пробивався до України і надихав багатьох боротися за незалежність України. Це була світла жінка, світла їй і вічна пам’ять.”Попрощатися з Надією Світличною прибув Президент Ющенко.
В останню подорож провели її однодумці, друзі, представники діаспори, українські політики.
Академік Іван Дзюба:
![](http://gdb.rferl.org/E058DD50-22E6-4D9E-AE36-CC6840E0A75C.JPG) |
Іван Дзюба |
|
“Вона зробила дуже багато, але могла зробити більше, якби тут нормально могла свої сили докладати. Все одно хоча повернулася в Україну. Вона є невід’ємною від нашого життя.”Маркіян Лубківський:
"Смерть Надії Світличної – невиправна втрата для всієї української громадськості, для українського народу. ![](http://gdb.rferl.org/99B845EE-27A5-46A1-871A-C2A7D46A676A.JPG) |
Маркіян Лубківський |
|
Сьогодні, коли ми прощаємося з Надією Світличною, багато хто каже, що нам треба побільше таких, як “світличні”, “сверстюки”. Я гадаю, це цілком справедливо, бо Надія Світлична своїм життям, життєвим подвигом продемонструвала, що нам треба любити Україну, як можна і необхідно боротися за неї, шанувати свій народ, мати свою гідність, гідність національну. Щоб своїм життєвим прикладом бути взірцем і для тих, хто знав Надію Світличну, і для тих, хто її не знав. Саме тому Президент України сьогодні перервав своє перебування у Криму, і в ці хвилини їде до Києва, щоб попрощатися зі славетною донькою українського народу, яка своїм подвигом, своїми діями, своєю діяльністю уможливила те, що ми сьогодні живемо у незалежній соборній Україні".Аскольд Лозинський:
![](http://gdb.rferl.org/98EABD29-10E8-49A2-8BA5-08F53F17A385.JPG) |
Аскольд Лозинський |
|
"Покійна пані Надя Світлична була не тільки великим сподвижником національних людських прав, вона була сполучником між двома світами, вона сполучила шестидесятників, семидесятників з українською діаспорою. Ми ніколи не забудемо, що вона в цьому напрямі зробила для багатьох українців, які в той час змагалися за Україну". Павло Мовчан:
![](http://gdb.rferl.org/A92ED2B1-2F19-4372-BE7F-3A670BAD0D1A.JPG) |
Павло Мовчан |
|
"Печальний день, тому що відходять найпотужніші, найсердечніші, найстійкіші... Відходять ті, хто прапор переймав, хто переніс величезне випробовування, вони залишають нас. Але їхні заповіти, їхня справа буде завжди і перед прийдешнім поколінням, і перед сущим, які мають за взірець таку долю, як в Надії Світличної. Світла пам’ять їй".Надія Світлична була фундатором руху шестидесятників, після ув’язнення у таборах змушена була емігрувати до Італії, згодом – до Сполучених Штатів Америки.
Померла вона 8-го серпня в американському штаті Нью-Джерсі на 70-му році життя.