Доступність посилання

ТОП новини

Зібрані кошти дадуть змогу добудувати «Укриття» до 2015 року – Янукович


Президент Віктор Янукович заявляє, що зібрані на донорській конференції кошти є гарантією того, що нове укриття над четвертим енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції буде побудоване до 2015 року.

«Учора ми практично виконали те завдання, що стояло перед конференцією донорів, – було зібрано основну суму, близько 550 мільйонів євро. Решта суми, вона буде, я переконаний у цьому, зібрана найближчим часом, тобто практично ми отримали можливість будівництва об’єкта «Укриття» і закінчення цього будівництва до 2015 року», – сказав Президент.

При цьому глава держави зауважив, що контроль за використанням цих коштів будуть здійснювати Європейський банк реконструкції й розвитку й інші міжнародні організації.

Янукович разом із Генеральним секретарем ООН Пан Ґі Муном, а також генеральним директором Міжнародного агентства з атомної енергетики Юкія Амано сьогодні перебувають в Чорнобильській зоні, де знайомляться з будівництвом нового безпечного конфайнмента.

За підсумками Чорнобильської донорської конференції, що відбулася 19 квітня, Україна, більша частина країн-донорів і ЄБРР зафіксували готовність зібрати близько 550 мільйонів євро (при дефіциті 740 мільйонів євро) на реалізацію чорнобильських проектів.

Чорнобильські проекти фінансуються із двох фондів: Чорнобильського фонду «Укриття» і «Рахунок ядерної безпеки», якими управляє ЄБРР.

З Рахунку ядерної безпеки фінансується будівництво сховища відпрацьованого ядерного палива (проект СВЯП-2) і спорудження заводу з переробки рідких радіоактивних відходів на проммайданчику ЧАЕС, а із Чорнобильського фонду «Укриття» – будівництво нового укриття над четвертим енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції.
XS
SM
MD
LG