Доступність посилання

ТОП новини

Депутати Львівської облради – благодійники за кошт бюджету.


Галина Терещук Львів, 18 серпня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Майже 30 тисяч гривень на рік отримує кожен зі 120 депутатів Львівської облради. Ці гроші вони мають видавати мешканцям області, які потребують матеріальної допомоги. Наскільки ефективною є така форма допомоги чи нею справді можуть скористатись ті особи, які справді потребують.

На цей рік, згідно з положенням облради «Про матеріальну допомогу малозабезпеченим», депутатами попереднього скликання, передбачені 5 мільйонів гривень. Кожен депутат самостійно вирішує, кому і скільки виділити грошей. Людина звертається до обранця з заявою, кількома довідками, які засвідчують її матеріальну ситуацію і погані побутові умови. Одна особа може отримати допомогу раз на рік. Сума до 680 гривень не оподатковується. Найчастіше мешканці Львівщини звертаються по допомогу на поховання близької людини або на лікування. Депутат облради Іван Рудницький:

«Така допомога неефективна, краще ці гроші мають бути сконцентровані при районних адміністраціях, при відділах соціальної захисту. Але депутати хочуть мати якийсь вплив».

Є люди, які з року в рік звертаються до депутатів і є свого роду уже так званими професіоналами щодо отримання матеріальної допомоги. До Ярослава Рущишина звернулись троє осіб до вирішення питання про суму меценатства за рахунок держави. Нині пан Рущишин разом зі своїми однопартійцями працює над поправками до положення «Про матеріальну допомогу».Оскільки воно недосконале,за його словами, а сама допомога: «Несправедлива» .

Контрольно-ревізійне управління під час перевірки виявило численні порушення щодо надання матеріальної допомоги депутатами попереднього скликання. Натомість Галина Юрків, яка уже вдруге обрана в облраду, вважає, що людям потрібно допомагати. У рік вона виділяє гроші 20-25 особам. В середньому по 680 гривень. «Я вивчаю кожен випадок зокрема».

Тернопільська облрада на цей рік не передбачила грошей на матеріальну допомогу малозабезпеченим громадянам, оскільки бракує коштів у бюджеті та й така допомога не вельми себе оправдовує. Неефективною її визнали і львівські райці.

Можливо, 5 мільйонів гривень, з яких людина у рік отримає щонайбільше 680, можна використати і з більшою користю для громади загалом. Про це депутати Львівської облради не дискутують. Здобуття симпатій виборців понад усе.
XS
SM
MD
LG