Доступність посилання

ТОП новини

Пан Ґі Мун: чорнобильським територіям потрібні відновлення і розвиток


Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун заявляє, що території, постраждалі внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, потребують відновлення та розвитку. Про це він сказав, виступаючи сьогодні на конференції до 25 річниці Чорнобильської катастрофи.

«Ці регіони найбільше потребують відновлення та розвитку, нових робочих місць, свіжих інвестицій, відновлення відчуття спільноти. ООН підтримувала владу та людей регіону, щоб досягти цього», – сказав Пан Ґі Мун.

Генсекретар ООН також зауважив, що спільною метою і відповідальністю світових держав має стати ядерна безпека. «Ядерні інциденти не мають кордонів. Заради наших громадян і заради світу ми повинні практикувати найвищі стандарти готовності до надзвичайних ситуацій та реагування – від проектування нових об’єктів, будівництва, експлуатації до їх подальшого закриття», – сказав Пан Ґі Мун.

У Києві зараз триває Міжнародна науково-практична конференція «25 років Чорнобильської катастрофи. Безпека майбутнього».

У конференції беруть участь Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, генеральний секретар Ради Європи Тобйорн Ягланд, генеральний директор МАГАТЕ Юкія Амано, генеральний директор ЮНЕСКО Ірина Бокова, єврокомісар з питань розвитку Андріс Пієбалґс, директор Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я Жужанна Якаб, заступник генерального секретаря Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця Матіас Шмале, президент Європейського банку реконструкції та розвитку Томас Міров і президент Європейського форуму місцевого і регіонального управління надзвичайними ситуаціями Жан Манс.

Україну представляють прем’єр Микола Азаров і міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога.

У конференції також беруть участь представники Росії, країн-членів Європейського Союзу, Організації Об’єднаних Націй і організацій, що становлять систему ООН, а також інших іноземних інституцій. Усього – 490 учасників. Захід триватиме до 22 квітня.
XS
SM
MD
LG