Доступність посилання

ТОП новини

Секретарем Київради стала власниця мільйонних статків


Новообраний секретар Київської міської ради Галина Герега в залі засідань Київради, в Києві, 20 квітня 2011 року

Київ – Депутати Київської міської ради обрали нового секретаря. Ним стала депутатка з фракції «Громадський актив Києва» Галина Герега. Її кандидатуру запропонував мер столиці Леонід Черновецький. У фракціях БЮТ та «УДАР Кличка» кажуть, що не голосували за нового секретаря. Опозиція запевняє, що депутати «Громадського активу Києва» також свого часу голосували за незаконне відчуження столичної землі.

Чергове засідання Київської міської ради вів сам міський голова столиці Леонід Черновецький. Він відразу попросив внести до порядку денного єдине питання – обрання нового секретаря Київради.

«Дозвольте мені скористатися моїм законним правом і запропонувати вам на посаду заступника міського голови-секретаря Київради кандидатуру Гереги Галини Федорівни. Прошу підтримати внесену мною кандидатуру», – заявив після затвердження порядку денного Леонід Черновецький.

Новий секретар хоче співпраці з КМДА

За результатами таємного голосування кандидатуру Галини Гереги, депутатки фракції «Громадський актив Києва», підтримали 89 із 90 зареєстрованих депутатів. Із новою посадою її привітав і колишній секретар Київради Олесь Довгий, який 19 квітня подав у відставку. Він назвав Герегу «достойним» наступником.

Сама Галина Герега під час свого виступу пообіцяла врахувати помилки попередників і висловила надію на конструктивну співпрацю з Київською міською державною адміністрацією.

«Я переконана, що ми маємо і надалі працювати у форматі господарського органу, відмовитися від політичних амбіцій і риторики, від поділу сесійної зали на більшість і опозицію», – додала вона.

Герега заперечує причетність до незаконного відчуження землі

Ще перед початком засідання голова фракції «БЮТ-Батьківщина» у Київраді Тетяна Меліхова заявила журналістам, що її депутати не голосуватимуть за кандидатуру Галини Гереги. За словами Меліхової, фракція «Громадський актив Києва» безпосередньо причетна до тих так званих «земельних» голосувань у Київраді, внаслідок яких столиця зазнала багатомільярдних збитків.

«Конкретна претензія полягає в тому, що Галина Герега особисто брала участь у всіх одіозних голосуваннях, в тому числі 1 жовтня 2007 року, коли київські землі зменшилися на 1600 гектарів. Робиться вигляд, що кандидатура не має ніякого стосунку до розкрадань, але картка голосувала, Галина Герега була присутня на пленарних засіданнях», – розповіла Тетяна Меліхова.

Новий секретар Київради на прес-конференції після засідання заявила журналістам, що не причетна до згаданих рішень. «Звичайно, на помилки завжди треба звертати увагу, але я не причетна до цього. Якщо навіть із мого боку і були помилки, я їх не збираюсь повторювати», – сказала Галина Герега.

Про збитки на суму 70 мільярдів гривень, яких Київ зазнав за останні роки внаслідок рішень міськради, зокрема, щодо відчуження землі, напередодні повідомляв голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов. Водночас 20 квітня він став одним із тих, хто вітав Галину Герегу з обранням на посаду секретаря Київради.

«Абсолютно переконаний, що співпраця КМДА та Київради – просто об’єктивна необхідність, і ми забезпечимо такі умови», – додав Олександр Попов.

Галина Герега та Олександр Пабат у Києві, 20 квітня 2011 року


Кличко каже, що Київрада нині – як гнилий корабель

Водночас у фракції «УДАР Кличка», яка неодноразово безуспішно ініціювала голосування за відставку колишнього секретаря Олеся Довгого, нині кажуть, що навіть за нового секретаря ефективніше Київрада не запрацює.

Лідер фракції Віталій Кличко наголошує, що його депутати не голосували за кандидатуру Гереги.

«Нинішню ситуацію ми можемо порівняти з кораблем, який прогнив і вже не може пливти, але на якому ми намагаємося змінити капітана з надією, що зможемо далі продовжувати наш шлях і пливти швидше і краще. Таким рішенням ми нічого не змінимо. Наша фракція наполягає на тому, що потрібно змінити Київраду і міського голову», – наголосив він.

51-річна Галина Герега є співвласником мережі будівельних гіпермаркетів. Новий секретар Київради належить до сотні найбагатших людей України за версією видання «Форбс Україна», її статок оцінюється в 248 мільйонів доларів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG